Muzyka

The Rosen Corporation "Remnants of Being"

Długie jesienne i zimowe wieczory zachęcają do spotkań z muzyką. Przed takimi spotkaniami pojawia się niemal zawsze mały dylemat. Sięgnąć po coś znanego, czy jednak zaryzykować i posłuchać czegoś nieznanego? Wbrew pozorom “ryzyko” zapoznania się z czymś nieznanym może się opłacić.

 

 

 

Pod intrygującą nazwą The Rosen Corporation odnajdziemy twórczość nieprzeciętnego artysty z Hamburga. Kompozytor nie ukrywa, że inspiruje się brzmieniem muzyki elektronicznej z lat 1972-82. W kompozycjach dodaje jednak dużo własnych pomysłów dzięki czemu powstają niecodzienne obrazy dźwiękowe. Artysta jest dość płodny, a materiał pod nazwą Remnants of Being może uchodzić nie tylko za swoisty przekrój twórczości ale też być satysfakcjonującym (i długim) spotkaniem z nie tylko sekwencyjnymi klimatami.

 

Na płycie znajdziemy ”tylko” dziewięć dość długich kompozycji (od 31 do 48 minut, co daje ponad 3 godziny nieprzerwanego słuchania). Kompozytor częstuje słuchacza pokaźną dawką  brzmień utrzymanych w duchu sekwencyjnej muzyki elektronicznej. Nie uświadczymy tu jednak wyrazistych sekwencji. Kompozytor skupia się bardziej na dźwiękowych “eksperymentach” i dark ambientowych klimatach. Taki “zabieg” uruchomi z pewnością wyobraźnię niejednego odbiorcy  i zaprosi do wędrówki po alternatywnych światach: fantastycznych, surrealistycznych, psychodelicznych. Co w nich spotkamy?

 

Muzyka jaką proponuje słuchaczom artysta na Remnants of Being może wydawać się w jakiś sposób zbyt monotonna, wręcz nudna. Jednak umiejętne łączenie różnych nurtów/stylów przez kompozytora buduje oryginalny nastrój i przy odpowiednim skupieniu  będzie przyjemnym zaskoczeniem dla niejednego miłośnika elektronicznych nastrojów. 

 

Grzegorz C. Skwarliński

 

P. S.

Materiał jest dostępny na Bandcampie

 

The Rosen Corporation - Remnants of Being, 29.07.23

 

 

Grzegorz Cezary Skwarliński

Grzegorz Cezary Skwarliński premium

54 3miasto
228 artykułów 20 tekstów 1484 komentarze
Recenzent muzyczny od 1995. "Generator News" (1995 - 2001), "Estrada i Studio" (dział "Moogazyn" - później też jako samodzielne pismo, 1998 - 2001). Założyciel i redaktor zinu (od 2001) "Astral Voyager".
Zasłużeni dla serwisu
Ministerstwo Sztuki


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 stycznia 2024 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca