Muzyka

Chris Novoselic - biografia

Chris urodził się w Compton, na przedmieściach Los Angeles. Jego rodzice pochodzą z chorwackiej wysepki Iz, z której wyemigrowali do Ameryki, przed urodzeniem Chrisa.
Chris urodził się 16.05.1965 w Compton, na przedmieściach Los Angeles. Jego rodzice pochodzili z chorwackiej wysepki Iz, z której wyemigrowali do Ameryki, przed urodzeniem Chrisa. Ojciec Chrisa był drwalem, a matka zarabiała jako fryzjerka. Gdy Chris miał 15 lat, jego rodzina przeniosła się do małego amerykańskiego miasteczka Aberdeen, gdzie pan Novoselic dostał lepiej płatną pracę. Chris mówił, że w nowej szkole nie był akceptowany. Uważano go za dziwaka, słuchającego bardzo dziwnej muzyki. Słuchał wtedy "Led Zeppelinów", "Kiss", "Devo" czy "Black Flag". Za bardzo ufał innym, drobnomieszczańskim kolegom, a oni wykorzystywali jego naiwność przeciw niemu. Z czasem rodzinie Novoseliców zaczęło powodzić się znacznie lepiej. Matka otworzyła nawet własny salon fryzjerski "Maria's Hair Design"...

Gdy Chris skończył szkołę średnią zainteresował się żeglarstwem i zaczął pracować jako rybak. Od czasu do czasu był malarzem (malował mosty). W wolnych chwilach jeździł do Seattle lub Tacoma, na koncerty lokalnych grup punkowych. Na jednym z koncertów poznał grupę "The Melvins" z Aberdeen. Od tego czasu Buzz Osbourne często pożyczał mu swoje nowe płyty, jakie przywoził z Seattle. W tym czasie Krist zaczął swoje doświadczenia z gitarą. Zaczynał grając przeboje grup "Flipper", "The Buthole Surfers" i "MDC". W 1985 roku postanowił założyć własny zespół, ale długo nie mógł znaleźć kogoś, kto chciałby w nim zagrać.

Legenda która krąży wśród fanów Nirvany mówi, że pewnej nocy Chris usłyszał, jak ktoś na ulicy gra "Spank Thru". To był Kurt Cobain, z którym później dane mu było się spotkać.

Arek Janicki

Arek Janicki premium

43 Amsterdam
151 artykułów 2 teksty 774 komentarze
pomysłodawca i założyciel portalu
Komitet Centralny


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 sierpnia 1999


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca