Muzyka

Kostas New Progrram

KOSTAS NEW PROGRRAM to jedna z najbardziej niezwykłych formacji na mapie polskiej sceny niezależnej, to kontynuacja legendarnego w historii polskiej muzyki alternatywnej zespołu Progrram. Październikowa trasa koncertowa i płyta „End And Pleasure”, to premierowe działania nowej formacji  Kostas New Progrram .

W składzie tego bardzo interesującego projektu, muzycy rockowo awangardowych zespołow: Progrram, Pulsarus i Homo Twist. A z drugiej strony tak znane postaci polskiego jazzu jak Alek Korecki i Bronek Duży. Składa się to na niezwykłą w polskich realiach fuzję muzyki awangardowej, rockowej i jazzowej. 

Płyta wrocławskiego zespołu  Progrram "Autumn: how to use brain to find inner M" z grudnia 2005 uchodzi w opinii krytyków za jedno z najważniejszych wydawnictw na polskiej scenie alternatywnej ostatnich lat!!!!!   

Jednak po jej wydaniu, lider formacji i szef wydawnictwa muzycznego Tone Industria  Kostas Georgakopulos, postanowił zmienić nieco formułę istniejącej od wielu lat grupy. Teraz zmianie uległ zarówno skład, jak i koncepcja muzyczna, a co za tym idzie - także i nazwa. To w tej chwili zdecydowanie bardziej jazzowy projekt. Intrygujące jest zestawienie muzyków klasycznie jazzowych z muzykami o doświadczeniach rockowych właśnie i awangardowych, daje to wyjątkowy charakter  brzmienia  całego zespołu,  oryginalny, niespotykany na polskim rynku.  Muzyka z „And end Pleasure” to nowoczesne, współczesne granie, pełne emocji i przedziwnych zestawień formalnych,  niesamowita fuzja jazzu, rocka, awangardy. Wielka zaletą jest wspaniała sekcja instrumentów dętych. To długo wyczekiwana płyta przynosząca sensacyjny materiał, to muzyka na poziomie światowym 
Kostas New Progrram, choć powstały jako kontynuacja tradycji dawnego Programu, to w zasadzie zupełnie nowy zespół. Pozostało w nim jedynie dwóch muzyków ze starego składu: Wojtek Dobrowolski  (gitara)  oraz Kostas (głos, korg, trąbka). Towarzyszą im Kuba Rutkowski i Dominik Strycharski, znani z zespołów Homo Twist i Pulsarus, współtworzący od początku projekt, Bronek Duży (puzon) oraz Alek Korecki (saksofon) - muzycy znani są z tak ważnych dla polskiego jazzu  zespołów  Tie Break, Young Power,Free Cooperation, Tymon Tymański Yass Ensemble, czy Grall.   

Promocja płyty wsparta jest dużą trasa koncertową, co potwierdza duże zainteresowanie zespołem, również bardzo liczny patronat medialny potwierdza ten fakt.  

TRASA KONCERTOWA 

W terminie 04.10 – 13.10.2007 r. odbędzie się trasa promująca nową płytę, obejmie ona wybrane, jedne z najlepszych klubów jazzowych w Polsce: 

4.10 –   Kraków – Alchemia
5.10 –   Bielsko Biała -  Art Klub Piątawka
6.10 –   Poznań -  Blue Note
7.10 –   Katowice – Hipnoza
8.10 –   Wrocław – Scena Kameralna Teatr Polski
9.10 –   Bydgoszcz - Mózg
10.10 – Toruń - Od Nowa
11.10 – Warszawa – Akwarium


SKŁAD :

 
Kostas Georgakopulos
- głos, korg, trąbka  (Progrram) 
Wojtek Dobrowolski - gitara  (Progrram, Atomy) 
Kuba Rutkowski - bębny  (Homo Twist,Projekt Maleńczuk Waglewski , Pulsarus) 
Alek Korecki - saksofon  (Tie Break, Young Power, Free Cooperation, Neuma) 
Bronek Duży – puzon (Tie Break, Young Power, Free Cooperation, Skolias Duży Duo) 
Dominik Strycharski - elektronika, flety  (Pulsarus, RH +)

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 pazdziernika 2007 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca