Muzyka

Festiwal AFRYKA

Toruń, 26-27.01.2008

 

Nasza impreza kulturalna i zarazem akcja charytatywna swoją historią sięga blisko piętnastu lat. Całonocny Koncert Dobroczynny „Afryka” zdążył się w tym czasie wpi-sać na stałe do kalendarza imprez tworzących polską scenę niezależną.
Początki Festiwalu sięgają 1991r., kiedy to odbył się po raz pierwszy. Przez kolejne osiem edycji impreza znana była pod nazwą "Africa is Hungry" (z tą nazwą kojarzona jest do dziś), od 1999 r. przyjęła spolszczoną, również popularna nazwę "AFRYKA", a organizacją Koncertu zajęła się grupa ludzi zrzeszonych w Stowarzyszeniu Toruńska Grupa Inicjatywna „Nowe Społeczeństwo”.

Festiwal jak już wspomnieliśmy na wstępie jest imprezą charytatywną. Dochód ze sprzedanych biletów oraz honoraria uczestniczących na Koncercie muzyków, organiza-torzy w całości przeznaczają na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci z Czarnego Lą-du. Dochód z Festiwalu przekazywany jest poprzez polskie misje do najbiedniejszych krajów Afryki, do konkretnej miejscowości, w której polskie siostry zakonne prowadzą szpitale bądź sierocińce. Festiwal dotychczas wspierał min. Takie kraje jak: Zambia, Ke-nia, Ruanda, Burundi, czy Tanzania.

Nasza impreza należy z pewnością do najstarszych, cyklicznie odbywających się fe-stiwali reggae/ska w kraju. Od wielu już lat zaliczyć ją trzeba także do największych i goszczących najbardziej uznanych polskich wykonawców muzyki reggae i ska. Na "AFRYCE" grała już cała praktycznie polska czołówka gatunku z legendarnymi grupami Izrael, Bakshish i Daab na czele. Łącznie na deskach Od Nowy wystąpiło dla AFRYKI ponad 160 zespołów w tym także kapele zagraniczne, jak choćby czeski Hypnotix, fran-cuski band Western Special czy niemiecki Yellow Umbrella. Zapraszając zespoły na nasz koncert staramy się corocznie utrzymać wysoki poziom imprezy pod względem muzycznym, a publiczność bawiąca się na AFRYCE tworzy corocznie niezapomnianą atmosferę w trakcie koncertu.

Poprzednie edycje Festiwalu cieszyły się sporym powodzeniem. Na Afryce pojawiało się rokrocznie ponad tysiąc osób z całej Polski. Sytuacja taka spowodowała, że ze względów organizacyjnych zdecydowaliśmy się w roku 2003 na zmianę formuły koncer-tu na imprezę dwudniową. Chodzi nam przede wszystkim o bezpieczeństwo Tych, któ-rzy odwiedzają "Afrykę" i komfort słuchania muzyki. Ta formuła Festiwalu „Afryka” jak pokazała publiczność przyjął się bardzo dobrze i będzie przez nas kontynuowana.
Spodziewamy się, że jak co roku do Torunia przybędą goście z całej Polski i jak co roku stworzą z muzykami fantastyczną atmosferę. Mamy nadzieję, że będą to dwa nie-zapomniane wieczory.

 

A oto zespoły które wystąpią:

piatek:

1. Paraliż Band
http://paralizband.art.pl
6. Bibi Ribozo and The Banditos
http://www.thebanditos.band.pl
7. Natural Dread Killaz
http://ndk.relaz.plSobota:

2. Managga
4. Chant
7. East West Rockers
http://www.eastwestrockers.com

 

 

Strona festiwalu:
http://www.afryka.fr.pl/

od: 26 stycznia 2008
do: 27 stycznia 2008 Toruń

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
quiet 2 stycznia 2008, 13:38
Jak sie juz pisze artykul to prosze pisac aktualne dane:
Na koncercie zagra:
www.reggaenet.pl/?koncerty&nr=3678
przysłano: 3 grudnia 2007 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca