Muzyka

[Trasa] High Seas & Low Lands

 Od pisku mew, szkwałów i gniewu potężnego Atlantyku po kołysane wiatrem łąki i lasy niderlandzkiej Geldrii, do tego mitologia skandynawska, germańska i zuchwałe czyny piratów - takie bogactwo klimatów i inspiracji drzemie w hard rocku wykonywanym przez zespoły biorące udział w High Seas & Low Lands Tour, czyli minitrasie o arcyciekawym składzie, która w dniach 19-21 kwietnia obejmie kolejno poznański Eskulap, wrocławskie Alibi i krakowskie Studio. Wystąpią: Týr (Wyspy Owcze), Alestorm (Szkocja), Heidevolk (Holandia), do tego w każdym mieście zacny lokalny support!

Týr są grupą o niepowtarzalnym stylu gry i śpiewu, znaną każdemu szanującemu się miłośnikowi metalu i folku, kwartetem pochodzącym z Wysp Owczych, czyli małego archipelagu na północnym Oceanie Atlantyckim. Ich inspiracje to tradycyjna muzyka farerska, staronordycka mitologia oraz twórczość Black Sabbath, Dream Theater i elementy muzyki klasycznej. Zespół wydał do tej pory 4 albumy: "How Far to Asgaard" z 2002 r., "Eric the Red" z 2003 r., "Ragnarok" z 2006 r. i "Land" z 2008 r. Najnowszy, zatytułowany "By the Light of the Northern Star", będzie miał premierę późną wiosną br. Týr, muzyczna gwiazda z Północy, są już coraz bliżej Polski, kilka dni po Wielkanocy wreszcie znów będą z nami!
www.myspace.com/tyr1

Alestorm to pirackie objawienie europejskiego folk metalu, gotowe do przejęcia sterów pod wściekle łopoczącą, choć mocno poszarpaną banderą, na której do niedawna widniało logo Running Wild. Szkoci z Alestorm depczą po piętach ojcom pirackiej mocnej nuty i już zagrażają ich pozycji, co dowodzi, że nic nie jest dane raz na zawsze, a wilk morski musi pozostać czujny dniem i nocą. Po świetnym debiutanckim albumie "Captain Morgan's Revenge" z 2008 r., który popchnął ich na wzburzone wody sławy, w kwietniu br. zadadzą drugi, jeszcze mocniejszy cios - na horyzoncie album "Black Sails at Midnight"!
www.myspace.com/alestorm

Heidevolk mają na koncie 2 bardzo ciekawe albumy ("De Strijdlust is Geboren" z 2005 r. i "Walhalla Wacht" z 2008 r.), sporo festiwali za sobą, a jeszcze więcej w planach na 2009 r., duże grono oddanych fanów i wdzięczność władz ich rodzinnej Geldrii, czyli największej prowincji Holandii, za promowanie rodzimej kultury i historii - germańska przeszłość tej krainy przewija się w tekstach większości śpiewnych i mocnych utworów zespołu.
www.myspace.com/officialheidevolk

Wszystkich kapel będziecie mogli posłuchać w
- Poznań, Eskulap, niedz. 19 kwietnia
- Wrocław, Alibi, pon. 20 kwietnia
- Kraków, Studio, wt. 21 kwietnia


BILETY: 48 PLN / 60 PLN, EVENTIM I ICH PLACÓWKI W CAŁEJ POLSCE (SZCZEGÓŁOWA LISTA NA WWW.EVENTIM.PL), KLUBY, SKLEPY: KRAKOWSKI "METAL SHOP", KATOWICKI "ALL", RÓWNIEŻ ALLEGRO.PL


Źródło: materiały promocyjne agencji MA-IN

od: 19 kwietnia 2009
do: 21 kwietnia 2009 Poznań, Wrocław, Łódź

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 31 marca 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca