Muzyka

Zabójcze "Dolne Miasto"

Dnia 13.05 o godzinie 13:13 miała miejsce premiera drugiego albumu Towarów Zastępczych. "Dolne Miasto OST" to ścieżka dźwiękowa do nieistniejącego filmu - czarno-białego kryminału kryminału noir.


W ciągu niemal trzech lat, jakie minęły od wydania debiutanckich „Cichych Dni” (korporacja ha!art, 2006) znacznie poszerzony został skład zespołu, a co za tym idzie -wykorzystywane instrumentarium. Towary Zastępcze tworzą obecnie: Piotr Czerski (teksty,głos), Sławomir Draczyński (gitara basowa), Borys Kossakowski (instrumenty klawiszowe, saksofon, teksty, głos), Szymon Machnik (wizualizacje), Jarosław Marciszewski (gitara), Michał Piotrowski (teksty, głos) i Jakub Świątek (perkusja).


"Dolne Miasto" to koncept album i podobnie jak "Ciche Dni" wymyka się muzycznej klasyfikacji. Wraz z opowiadaną historią plan dźwiękowy zajmują ostre, gitarowe riffy które przeplatają się z sennymi ambientami, psychodelią,
piosenkami z dancingów, klasycznym bluesem i pozytywkowymi melodiami rodem z wesołego miasteczka.


Wydaniu albumy towarzyszy krótki film paradokumentalny udostępniony na stronie zespołu. Jest to nie spotykany dotychczas w polskim Internecie projekt hipervideo (kolejność odgrywanych scen dobierana jest indywidualnie przez każdego widza). Film opowiada historię zaginięcia Laury, a odnajdując kolejne tropy możecie odnaleźć informacje umożliwiające pobranie albumu całkowicie za darmo.


Strona domowa zespołu:

http://towary.art.pl/Album został wydany nakładem własnym zespołu ze względu na nietypową formę i w celu zachowania wszelkich praw do materiału – w tym: do udostępniania go za darmo.


Źródło: Materiały prasowe zespołu Towary Zastępcze


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 maja 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca