Muzyka

Asymmetry Festival 2010

Właśnie trafiły do sprzedaży bilety na koncert Zu, The Mount Fuji Doomjazz Corporation, Bonga-Ra oraz Drumcorps. Będzie to pierwszy dzień Asymmetry Festival, którego druga edycja odbędzie się w dniach 29.04-02.05.2010 we wrocławskim klubie Firlej. Bilety na 29.04 jak i karnety na pozostałe dni festiwalu, można nabyć za pośrednictwem sieci Eventim, Ticketpro i Ticketportal.
 
Koncert otwierający tegoroczną edycję festiwalu Asymmetry, dedykowany jest głównie fanom eksperymentalnego jazzu, ambientu, ale także muzyki spod znaku noise i breakcore. Podczas wieczoru, grupa The Mount Fuji Doomjazz Corporation zaprezentuje  impresję będącą podkładem muzycznym do projekcji filmu Davida Lyncha „Człowiek Słoń”. Niezawodni Włosi z ZU, odsłonią ekstremalne oblicze improwizowanego jazzu. Na koniec wieczoru Bong-Ra i Drumcorpse zaserwują breakcorowe dj- skie sety inspirowane muzyką metalową.
 
Bilety na 29.04.2010 można nabyć w cenie 60pln. Karnet na pozostałe dni Asymmetry Festival (30.04 – 02.05.2010) kosztuje 220 pln. Bilety na pozostałe koncerty festiwalu trafią do sprzedaży wkrótce.

TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ NA KONKURS NEURO MUSIC DOBIEGA KOŃCA
W najbliższą niedzielę (17.01.2010) mija termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs Neuro Music. Aktualną listę kapel, które przeszły do drugiego etapu, można sprawdzić pod adresem: www.asymmetryfestival.pl/asymmetry2010/konkurs.html

 
BLOG ASYMMETRY FESTIVAL
Blog Asymmetry Festival notuje coraz większą liczbę odwiedzin. Jednym z ostatnich postów jest podsumowanie roku 2009 przez organizatorów, dziennikarzy, muzyków i innych osób związanych mniej lub bardziej z festiwalem.  www.asymmetryfestival.pl/blog
 

ZESPOŁY PIERWSZEGO DNIA FESTIWALU ASYMMETRY
ZU [IT]
Zu to włoski, free jazzowy zespół obecnie związany z wytwórnią Ipecac - Mike’a Pattona, z którym muzycy stale współpracują. Kolektyw powstał w 1997 roku w Rzymie, gdzie jego założyciele zaczynali od komponowania muzyki dla spektakli teatralnych. Na swoim koncie mają liczne koncerty na wszystkich kontynentach. Muzyka Zu przekracza granice i nie poddaje się żadnym wpływom. Artyści zgrabnie mieszają elementy jazzu, noise, awangardy czy metalu i punka.
www.myspace.com/zuband
 

The Mount Fuji Doomjazz Corporation [NL]
The Mount Fuji Doomjazz Corporation to improwizowane alter ego The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble. To ten sam skład muzyków bawiących się brzmieniem na zasadzie swobodnej improwizacji, tworzy muzykę o niebo mroczniejszą od swojego pierwotnego wcielenia. Przestrzenne kompozycje, wypełnione mocnymi elektronicznymi bitami, jazzowymi trąbkami i melancholijnymi partiami skrzypiec ilustrują ruchome obrazy kultowych reżyserów. Muzycy są fanami kina i tworzą muzykę do swoich ulubionych filmów. W ten sposób powstał ich najnowszy album „Succubus”, będący soundtrackiem do powstałego w 1969 filmu Jessa Franco. Historia jego powstania jest prosta: zespół zebrał się na jednym z amsterdamskich skłotów, gdzie muzycy improwizowali podkład dźwiękowy do filmu, a potem zarejestrowany materiał wydali w formie albumu. We Wrocławiu zaprezentują na żywo swoją wersję dźwięku do filmu „Człowiek Słoń” Davida Lyncha. Czego będzie można się spodziewać po owym wydarzeniu nie wiadomo. Zespół daje gwarancję dobrej zabawy. Muzyka będzie w 100% improwizowana.
www.tkde.net
www.myspace.com/tkde
 

Bonga-Ra [NL]
Bong-Ra – holenderski DJ grający ciężkie, mocne, energetyczne, połamane rytmy o nieco mrocznym klimacie z pogranicza breakcore, jungle, drum and bass, drill i raggacore. W jego twórczości wyraźne są też wpływy muzycznej, grindcore’owo- metalowej przeszłości. Jego koncert będzie prawdziwą breakcore’ową rzeźnią, która na pewno obudzi wszystkich widzów festiwalu po pierwszej, spokojniejszej części wieczoru.
www.bong-ra.com
www.myspace.com/teambongra
 

Drumcorps [US]
Drumcorps to projekt Aarona Spectre - amerykańskiego twórcy muzyki elektronicznej. W swoich kompozycjach miesza takie gatunki muzyczne jak breakcore, grindcore, experimental, electronic czy noise. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 16 lat, kiedy to stawiał pierwsze kroki jako DJ w klubach w Massachusetts. W wieku 19 lat przeprowadził się do Nowego Jorku i tam rozpoczął karierę także jako producent jungle, drum`n`bass i szeroko pojętej muzyki ambient. Po 4 latach znudziło mu się życie w NY i by spróbować czegoś nowego przeniósł się do Berlina. Tam udało mu się zawojować rynek płyt winylowych, które z półek sklepowych znikały jak świeże bułeczki z piekarni. Wtedy także rozpoczął okres tras i wyjazdów.
www.drumcorps.cc
www.myspace.com/drumc0rps
 
 
------------------------------------------------
 
 
POLECAMY RÓWNIEŻ - GOOD FOR COWS
data: 2010-01-14 | godzina: 20:00 | bilety: 15 / 25 pln | do kupienia: www.eventim.pl, www.ticketpro.pl oraz przed koncertem

Good For Cows to jazzowo-awangardowy duet z Oakland w którego skład wchodzą: kontrabasista Devin Hoff (Xiu Xiu) i perkusista Ches Smith znany m.in. z projektu Marc Ribot's Ceramic Dog czy Mr. Bungle. Swoje mroczne kompozycje przeplatają jazzowymi improwizacjami, noisem, czy jak sami mówią: thrashem i drum & bassem. W ich muzycznych inspiracjach pojawia się Anthony Braxton na równi ze Slayerem, Obituary czy Black Flag. Jedno jest pewne. Będzie to arcy-ciekawy koncert, zarówno dla fanów eksperymentalnego jazzu jak i cięższych, mrocznych dźwięków.
 
 

od: 29 kwietnia 2010
do: 2 maja 2010 Ośrodek Działań Artystycznych "Firlej" ul.Grabiszyńska 56, 53-504 Wrocław tel./fax: (071)795 66 67 kom. 0 695 42 42 29 firlej@firlej.wroc.pl

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 stycznia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca