Muzyka

Koncert Janka Samołyka

 

 

Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Tworzy i śpiewa zarównopo angielsku, jak i w ojczystym języku. Jego muzykę najczęściej opisuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej.
 
Działalność koncertowa Samołyka ma dwa wymiary. Jeden z nich to kameralne występy z gitarą akustyczną. Drugi to koncerty w szerszym składzie, który tworzą: Janek, Przemek Mikołajczyk (klawisze), Michał Fischer (perkusja), Piotr Wojniusz (bas) i Tomek Mreńca (skrzypce). Samołyk zagrał kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, często dzieląc scenę z najlepszymi (Tymański, Lachowicz, Iowa Super Soccer).

6 Kwietnia 2009 ukazał się teledysk do piosenki Don't think too much. Stworzył go Paweł Krawczyk, autor klipów FNS, Iwony Węgrowskiej czy Behemotha. 28 kwietnia odbyła się premiera minialbumu pod tym samym tytułem. Płytka zawiera również utwory: Zdjęcia, Wrocław, Marie From Paris oraz wspomniany klip. CD spotkało się z pozytywnym odbiorem mediów.

Piosenki Samołyka z pogranicza brytyjskiego rocka i poezji śpiewanej zachwyciły jurorów konkursu debiutów na najbardziej prestiżowym festiwalu muzyki alternatywnej w Polsce, czyli Off Festiwalu 2009. Tam wrocławianin zebrał pochlebne recenzje od jury, w którego składzie zasiadali m.in. Artur Rojek (Myslovitz), Krzysztof Ostrowski (CKOD). Zespół songwritera wystąpił na festiwalu pokonując 230 innych wykonawców, którzy chcieli znaleźć się na nim w roli debiutantów.

Podczas koncertu we Wrocławskim Klubie Formaty zespół Janka Samołyka wykona wszystkie piosenki z minialbumu Don't think too much oraz inne autorskie kompozycje.
 
  

23 kwietnia 2010, 19:00 Wrocławski Klub Formaty, ul. Samborska 3-5 wstęp wolny!

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 kwietnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca