Muzyka

YAWNING MAN – stoner rock legend - Live10.07.2010 Wrocław

Yawning Man legenda stoner rocka przybywa do Wrocławia!!!

Trafia się niepowtarzalna szansa zobaczenia na żywo współzałożyciela Queens of the Stone Age - Alfredo Hernandeza i spółki , Wszystko to w przeddzień występu Garcia Plays Kyuss w tym samym mieście :o) Stoner rock weekend we Wrocławiu można by rzec :o)

10.07.2010 w „Do Zmierzchu do Świtu” wstęp 40 zł

Link to klubu :

http://www.odzmierzchudoswitu.pl/

 

____________________________________________________________________

Yawning Man narodził w 1986 roku w Palm Desert mieście leżącym w Kalifornii,  wtedy to grupa kolegów: Gary Arce , Alferdo Hernandez, Mario Lalli i Larry Lalli postanowiła umilić sobie życie wspólnym wytwarzaniem dźwięków. Rozpoczęli od grania w garażu lecz szybko wpadli na pomysł, który stal się później wizytówką sceny stoner z miasta Palm Desert. Miasto to mianowicie, leży koło pustyni i „chłopcy” wpadli na pomysł aby to z niej uczynić sobie swoistą salę prób i koncertową zarazem.

 

Inna  z legend stoner rocka z Palm Desert współzałożyciel Kyussa – Brant Bjork tymi słowy opisuje tamte czasy i samego Yawning Mana

„Byli bez wątpienia najlepszym „pustynnym” zespołem jaki istniał. Pojawiali się na pustyni wyciągali z vanów agregaty, sprzęt muzyczny i przy świetle zachodzącego słońca zaczynali grać. Ludzie w koło się kręcili, popijali piwo i odpływali w strony nieznane. To były piękne czasy(...)tak bez zdań dwóch są najlepszym zespołem jaki kiedykolwiek widziałem”.

 

Pomimo , że Yawning Mana założony został w 1986, jego dyskografia nie należy do najbogatszych. Pierwszą długogrająca płytę wydali dopiero w 2005 roku. „Rock Formations” przyniosła muzykę opisaną jako melancholiczne połączenie akustycznego space rocka , elementów surf oraz wibracji bliskiego wschodu. Kilka miesięcy po swym pierwszym wydawnictwie , zespół wypóścił ep-kę „Pot Head”- nieco mroczniejszą i cięższa niż „Rock Formations”. Arce twierdzi , że muzyka zawarta na tym mini albumie , lepiej oddaje to co tak naprawdę tworzy Yawning Man. Dyskografię grupy uzupełnia wydane w 2008 „Vista Point” - kompilacja dwóch poprzednich wydawnictw.

 

Pomyśleć by można , że zespół który istniej 24 lata i nagrywa w sumie jeden długo-grający album składa się z „niezbyt pracowitych” osobników. Mylne by to było jednak twierdzenie. Muzycy  byli i wciąż są zaangażowani w wiele pobocznych projektów. Arce w 2008 roku wydał album z Dark Tooth Encounter. Hernandez nagrywał z Kyussem (zastąpił Bjorka za perkusją po wydaniu przez zespół  Welcome to Sky Valley”) był też współzałożycielem i co za tym idzie pierwszym perkusistą Queens of the Stone Age, trzeba więc uczciwie przyznać , że się jednak w swoim twórczym życiu trochę już napracowali :o).

 

Płyty płytami, ale Yawning Man to przede wszystkim koncerty , długie jamowanie , trans, podróże, ten koncert to jedna z niewielu szans poobcowania z ich muzyką na żywo. Patrząc przecież na ich dotychczasowe poczynania nie wiadomo kiedy znów się wybiorą do Europy, może i następne 20 lat im zejdzie :o) – nie przegapcie więc.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 czerwca 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca