Muzyka

Płyta i koncert AbradAba

Pierwszy koncert promujący najnowszą płytę artysty - Abradabing
8.10.2010, Start - godz. 20.00
Klub Kultowa, pl.Wolności 7, Wrocław
Bilety: 20,- w przedsprzedaży i 25,- w dniu koncertu
rezerwacja biletów: bilety@o2.pl

 

8 października w klubie Kultowa we Wrocławiu odbędzie się koncert ABRADABA promujący jego najnowszy album "Abradabing". Artysta wystąpi wraz z pięcioosobowym  grającym na żywo zespołem. Polska gwiazda hip-hopu znana z legendarnego składu Kaliber 44, tego wieczoru po raz pierwszy zaprezentuje świeże utwory pochodzące z czwartego już, solowego krążka. Na koncercie nie zabraknie również gości, a informacja o tym kto jeszcze wystąpi tego wieczora niech pozostanie niespodzianką.
 
Podczas tworzenia najnowszego materiału z AbradAbem współpracował czołowy polski raper i producent - O.S.T.R., który zajął się całością albumu, zarówno w warstwie muzycznej - jako twórca podkładów - jak i w warstwie producenckiej. To zupełna nowość w dotychczasowej twórczości AbradAba, który tak opisuje prace nad płytą: ,,W ten sposób jeszcze nie pracowałem. Osobiście dla mnie to wyjątkowe przeżycie i świetna odskocznia od dotychczasowego stylu pracy. Po raz pierwszy moje wokale zrealizował świetny raper, co daje mi dodatkową pewność brzmienia materiału.”
 
Na płycie daje się wyczuć prawdziwą chemię i doskonałe zgranie między polskimi mistrzami rapu. AbradAb i O.S.T.R wspierani przez DJ FEEL-X’a, odpowiedzialnego za większość skreczy, stworzyli solidny album w stylu trzeciego krążka Kalibra 44. Nowy materiał w znacznej części opiera się na samplach, co jest odejściem od koncepcji przyjętej w O.P.K., gdzie AbradAb postawił na żywe instrumenty.
 
Tytuł albumu – „Abradabing” – jest nawiązaniem do dubbingu, czyli tłumaczenia  niezrozumiałego filmu na czytelny przekaz. „Abradabing” to świat zinterpretowany przez AbradAba i wyrażony w mocnych utworach, takich jak „Mamy królów na banknotach”, “Czuję się jak”, czy “Zawalidroga”. Na płycie udzielają sięrównież goście: O.S.T.R, DJ Haem, Frenchman, Kontrabanda, Gutek, Cadillac.
 
Na płycie usłyszymy hip-hop w stuprocentowym stężeniu. „Abradabing” ma spore szanse uczynić wiele pozytywnego zamętu w skostniałym ostatnimi laty hip-hopowym światku, a zatem nie pozostaje nic innego, tylko – idąc za słowami AbradAba – „ściągać portki i czekać, aż Abradabing skopie wam tyłki.
 
Album promuje singiel "Mamy Królów Na Banknotach".


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca