Muzyka

Japoto w Firleju

Już w najbliższy czwartek, 18 listopada o godz. 20.00 na deskach wrocławskiego Firleja wystąpi zespół Japoto. Koncert będzie koncertową premierą debiutanckiego krążka zatytułowanego po prostu "Japoto".

 

Skład Japoto to wybuchowa mieszanka muzyków znanych dotąd z formacji Lecha Janerki, Pogodno, Hey, No!No!No!, Trio 100-nka czy AbradAb. Nazwa zespołu nasuwa wiele pytań, a jest to po prostu zlepek wyrazów „ja”, „po” i „to”, czyli: „ja po to to robię”.

 

Większość tekstów wyszło spod pióra Damiana Pielki, część jest autorstwa przyjaciela zespołu – Tomka Pałasza. Tłumaczeń angielskich utworów dokonał Dominik Rozwadowski. – Miło, że Budyń znalazł chwilę i dorzucił swoje pięć groszy, a i Krzysiek Zalewski w przypływie euforii sklecił parę wersów – opowiada Damian Pielka.

 

Pytany o rozwój i inspiracje, zespół odpowiada: – Rozwijać się znaczy pisać piosenki, nagrywać płyty i cieszyć się faktem, że możemy to robić. Inspiruje nas mnóstwo rzeczy, każdy z nas słucha dużo muzyki, film, teatr i sztuki plastyczne z całą pewnością również mają na nas ogromny wpływ.

 

Bilety: 15 zł (przedsprzedaż w Empikach i Ticketpro.pl) / 18 zł (w dniu koncertu)

18 listopada 2010 Wrocław

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca