Muzyka

„Ja, OZZY. Autobiografia”


Rockowa jazda obowiązkowa

 

Nakładem Wydawnictwa TELBIT ukazała się autobiografia Ozzy’ego Osbourne’a – ikony i legendy rocka, wokalisty Black Sabbath, jednej z najpopularniejszych na świecie grup hardrockowych. Polskie wydanie w znakomitym przekładzie Dariusza Kopocińskiego zatytułowane jest „Ja, Ozzy. Autobiografia”. Patronat nad książką objął Empik.
Długo wyczekiwana przez fanów rocka książka „I am Ozzy” ukazała się w Wielkiej Brytanii niecały rok temu i została entuzjastycznie przyjęta – także przez krytyków. Niemal natychmiast po premierze w USA znalazła się na 2. miejscu listy bestsellerów literatury faktu „The New York Times” i trafiła do czołówek rankingów najpopularniejszych książek w Stanach.
Ozzy bez cenzury opowiada o dorastaniu w ubogiej rodzinie z Birmingham, o muzycznych początkach, o Black Sabbath, kilkunastoletniej karierze solowej, wreszcie o żonach, dzieciach, telewizyjnym show i ciężkich nałogach. Historia jest bogata w szczegóły i anegdoty, które muzyk przytacza z charakterystyczną dla siebie dosadnością i rozbrajającym poczuciem humoru. Książka zawiera unikatowe zdjęcia z prywatnych zbiorów oraz mnóstwo nieupublicznianych dotąd faktów (!), które bawią, gorszą lub szokują, ale na pewno nie pozostawiają czytelnika obojętnym.


Autobiografia muzyka powstała we współpracy z cenionym dziennikarzem londyńskiego „The Times” – Chrisem Ayresem, czemu zawdzięcza niepowtarzalny styl oscylujący pomiędzy językiem potocznym rockmana a barwnym, literackim opisem.
Od momentu premiery autobiografia Osbourne’a jest stale obecna
w światowych mediach – od portali internetowych, przez prasę, po stacje radiowe
i telewizyjne, nie tylko te o profilu muzycznym. Ozzy z powodzeniem promuje ją przy okazji trwającej właśnie dwuletniej trasy koncertowej związanej z jego najnowszą płytą Scream. W Polsce krążek uzyskał już status Złotej Płyty. Kwestią czasu jest powstanie filmu na podstawie biografii muzyka. Produkcja ma się rozpocząć w przyszłym roku.


Więcej informacji i fragmenty książki publikowane są na stronie www.ozzy.net.pl

„Ja, Ozzy. Autobiografia”. Ozzy Osbourne. Przekład: Dariusz Kopociński.
Długo wyczekiwana, głośna autobiografia Ozzy’ego Osbourne’a – jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci show-biznesu, wokalisty legendarnej grupy Black Sabbath. Rock’n’rollowa historia pełna nieznanych dotąd faktów i mocnych anegdot, opowiedziana barwnym, soczystym językiem – bez cenzury. Niemal natychmiast po premierze w USA książka znalazła się na 2. miejscu listy bestsellerów New York Times’a.


Format 148x230 mm, oprawa twarda z ekskluzywną obwolutą
Objętość: 402 strony + kolorowe wkładki,

ISBN: 978-83-62252-17-6
Wydawnictwo TELBIT, listopad 2010


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca