Muzyka

PEJA / Rychu / Solufka


Najnowszy album Pei zatytułowany jest "Na serio". Krążek promuje utwór "Hip-hop" z gościnnym udziałem didżeja Taek'a. Peja jako producent wykonawczy albumu o płycie mówi ciepło, lecz bez przesadnego entuzjazmu: - Ta płyta to cztery miesiące intensywnej pracy, krótki okres podczas, którego porządkowałem szereg różnych spraw zarówno jako człowiek i muzyk. Poczułem, że chcę opowiedzieć w formie koncept albumu, co tak naprawdę dzieję się w moim życiu, dlatego forma, jaką przybrałem jest bardzo osobista a ton wypowiedzi jak najbardziej na poważnie - podkreśla.

 

 

 

 

Laureat nagrody przemysłu muzycznego, Fryderyka za rok 2002 (platynowy krążek „Na legalu?"). Laureat nagród magazynów muzycznych „Ślizg" (Slizgery2003) i „Magazyn Hip Hop" (Magazynki) w kategoriach przebój roku i wykonawca/zespół roku za rok 2003. W tym samym roku nominowany do MTV Europe Music Awards w kategorii „Najlepszy Polski Wykonawca", nagrodzony złotą i platynową płytą za album „Na legalu?" i „Na legalu plus" (ponad 90 tyś. sprzedanych egzemplarzy). Ponownie nagrodzony złotą płytą za album „Szacunek ludzi ulicy" w październiku 2008. Nagrodzony złotą płytą za album "Styl Życia G'N.O.J.A" w styczniu 2009.

W tym samym roku nagrodzony również złotą płytą za album „Na serio” (2 miejsce na OLIS). Jako jedyny z polaków zainteresował amerykańską prasę goszcząc na łamach New York Timesa i prestiżowego hiphopowego magazynu „The Source". Współpracował m.in z: Icemanem, Born Juices, 52 Dębiec, Medi Top Glonem, Da Blaze, Sweet Noise, Kasią Klich, Magierą, Waco, O.S.T.R,  Hemp Gru, Firmą, Ziperą, Pihem, donGURALesko, Kaczorem (Killaz Group), WWO, Wojtasem (WYP3), Trzecim Wymiarem, Brahem, RDW (Analogia), Gandziorem, PTP czy TeWu.

 

Bohater felietonów, prac magisterskich, naukowych, audycji (dokument radiowy), fimu dokumentalnego („Blokersi"), animator poznańskiej sceny rap, znany z improwizowanych freestyle sesion, wiecznie w trasie (ponad 800 koncertów w kraju i za granicą) wydał ponad 10 krążków (pomijając rozszerzone reedycje i nielegalne wydawnictwa), współwłaściciel firmy odzieżowej Terrorym na stałe związany obecnie z wytwórnią Fonografika, przez jednych uznawany za najbardziej szczerego, bezkompromisowego i zaangażowanego rappera, przez innych uważany za skandalistę. W swoich tekstach porusza problemy życia codziennego w wielkim mieście, problemy społeczne, relacje międzyludzkie nierzadko angażując się w politykę, bezkompromisowo rozprawia się z nieprzychylną krytyką skierowaną przeciw hip hopowi, komentator zastałej polskiej rzeczywistości. Charyzmatyczny twórca dla wielu słuchaczy uznawany za legendarnego. Zaciekły wróg komercji, występuję najczęściej w roli antyidola, reprezentując najniższe warstwy społeczne, mówi o biedzie, patologiach i ciężkim życiu w biednych dzielnicach polskich miast. Od roku 2010 również wydawca. Właściciel RPS Enterteyment.

 

BILETY:
30 zł przedsprzedaż
35 zł w dniu koncertu

4 lutego 2011, 20:00 W KRAKOWSKIEJ ROTUNDZIE

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca