Muzyka

Janusz Radek: Koncert na głos i ręce

W najbliższą sobotę 24 wrzesnia w w kościele Najświętszej Rodziny w Biżanowie bedzie miał miejsce Koncert Janusza Radka .

Recital "na głos i ręce" złożony bedzie z piosenek pochodzących

z programów : 

Dom za miastem," "Dziękuje za miłość", "Serwus madonna", "Dziwny ten świat - opowieść Niemenem". Akompaniuje mu krakowski pianista Paweł Piątek.

Koncert odbędzie sie w ramach XXII Familiady „Tor 2011”


Janusz Radek - rocznik 68, wokalista i aktor teatralnych inscenizacji muzycznych. Urodził się w Starachowicach, jest absolwentem historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie mieszka pod Krakowem z żoną Beatą oraz z córkami Zuzanną i Anielą. Profesjonalne śpiewanie rozpoczął w 1990 – na XVII Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie – gdzie zdobył I nagrodę - Lirę Orfeusza. Poczatkowo poruszał sie w klimacie poezji śpiewanej. W latach 1994-95 współtworzył krakowski kabaret Zielone Szkiełko. Śpiewał też w zespołach o ostrzejszym brzmieniu - punkrockowym Gównoprawda i rockowych: Moonwalker, Obcy, Jutro, Zanderhaus.

Nagrywał piosenki do filmów animowanych dla dzieci - "Pokemon" i "O rety! Psoty Dudusia Wesołka".Zagrał rolę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w fabularyzowanym dokumencie "Do potomnego" w reż. A. Krauzego. Z piosenką Pocztówka z Avignon zajął 5. miejsce w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2004.
Wystąpił w zbiorowych wykonaniach piosenek promujących kampanie społeczne: Pokonamy fale (na rzecz pomocy ofiarom fali tsunami - 2004), Nie jesteś sam (hymn fundacji TVN – 2005) i Dwoje (kampania Partnerska Rodzina - 2007).

 

więcej o konercie na www.dkpodgorze.krakow.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 marca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca