Muzyka

Nowości płytowe i koncertowe Wrocławskiego Soundu

W tym roku przegląd Wrocławski Sound bogaty będzie w premiery! Zespół Kariera wyda w tym czasie debiutancki album „Miasto”, Kormorany zaprezentują niezwykłe „Majaki”. Las Rzeczy pierwszy raz wystąpi w nowym, powiększonym składzie, Sinusoidal zagra krótko po wydaniu albumu „Out of the wall”, a Alicja Janosz  przedpremierowo zaśpiewa piosenki ze swojej nowej płyty „Vintage”.


Premier i nowych projektów prezentowanych w ramach tegorocznego przeglądu Wrocławski Sound będzie wyjątkowo dużo. We wrocławskim Centrum Sztuki Impart w dniach 20-23 października publiczność usłyszy wiele zupełnie nowych utworów , a także tych starszych, ale w zmienionych, świeżych aranżacjach. Organizatorzy przypominają, że dla osób, które nie będą miały możliwości bezpośredniego uczestniczenia w koncertach, przygotowywana jest internetowa transmisja na żywo ze wszystkich piątkowych i sobotnich koncertów. Będzie ją można oglądać na oficjalnej stronie imprezy: www.wroclawskisound.pl.

 

Wśród niezwykłych projektów tegorocznego święta wrocławskiej muzyki, czyli Wrocławskiego Soundu znalazły się m.in. „Majaki” Kormoranów. Będzie to, jak zwykle w przypadku tego zespołu, koncert niezwykły – zasupłany, zawęźlony, poskładany z przegranych już rzeczy, ale traktowanych jednak inaczej. Muzycy wychodzą bowiem z założenia, że majaczymy wszyscy, to co ludziom wyświetla się w głowie przed oczami, Kormoranom wyświetla się w uszach. Dlatego podczas koncertu zagrane zostaną pejzaże, plaże, góry, miasta i pustynie…

 

Zespół Kariera z kolei, po piętnastu latach swojej działalności, zdecydował się na wydanie albumu, a premiera płyty „Miasto” będzie miała miejsce właśnie na 3. Wrocławskim Soundzie. Zdolni muzycy, zjawiskowy wokalista, przebojowe piosenki, inteligentny dowcip oraz pełne energii wykonanie to atuty, których Karierze nie sposób odmówić. Natomiast Las Rzeczy – od niedawna kwartet, zaprezentuje po raz pierwszy w nowym składzie swoje transowo-psychodeliczne utwory, będące wypadkową brzmień drum'n bassowych, trip-hopu, jazzu i rocka.

 

Wrocławski duet Sinusoidal właśnie wydał swój pierwszy krążek „Out of the wall” i podczas Wrocławskiego Soundu zagra pochodzące z niego utwory. Zespół stylistycznie oscyluje między elektroniką, down tempo, IDM, chillwavem, ambientem, trip-hopem i taki właśnie klimat przybierze ich impartowski koncert. Zupełnie inną atmosferę na scenie zapewni z kolei Alicja Janosz, która jeszcze przed ukazaniem swojej drugiej solowej płyty „Vintage”, zaprezentuje po raz pierwszy na żywo rythm’n’bluesowy i nieco nostalgiczny materiał z nadchodzącego albumu.

Dokładne informacje o programie i pozostałych artystach biorących udział w 3. Wrocławskim Soundzie znaleźć można na: www.wroclawskisound.pl.

Ceny karnetów i biletów:

  • wstęp na koncerty w dniu 20.10 (konkurs „Młody Wrocław”) - bezpłatny,
  • bilet jednodniowy (21.10 lub 22.10) - 30 zł,
  • bilet jednodniowy na Galę Igor Boxx „Breslau” (23.10) - 15 zł,
  • karnet dwudniowy (21-22.10) - 50 zł,
  • karnet trzydniowy (21-23.10) - 65 zł.

Rezerwacja: rezerwacje@impart.art.pl, tel.: 71 341 94 32. Sprzedaż: CS Impart, salony Empik i Media Markt, sklep muzyczny De'Molika (ul. Kazimierza Wielkiego 65, Wrocław), wszystkie punkty sprzedaży sieci Eventim, na www.eventim.pl oraz www.biletin.pl.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 marca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca