Muzyka

Praga. Recital Artura Gotza

Już w najbliższą sobotę aktor i wokalista Artur Gotz zagra swój recital "Tango d’amore”, a także będzie promował swoją debiutancką płytę "Obiekt seksualny" (wyd. Luna Music). Koncert odbędzie się w Domu Mniejszości Narodowych z okazji 20-lecia reaktywacji Klubu Polskiego w Pradze.

W repertuarze znajdują się piosenki podarowane artyście przez Zygmunta Koniecznego (do tekstów m.in. Michała Zabłockiego i Witolda Turdzy), z którym Gotz rozpoczął współpracę w Piwnicy pod Baranami, a także absurdalne teksty współtwórcy Kabaretu Mumio, Dariusza Rzontkowskiego.

 

"Mam oczy pod pachami, Nie traktuj mnie jak obiekt seksualny, Nie zażyłem pigułki, Obciążę cię za moją ciążę" - to tylko fragmenty tego, co kryje się w "Obiekcie seksualnym".

„Piosenki mienią się nastrojami, oscylując między refleksją a przewrotnym żartem. Aktor obdarzony ekspresyjnym głosem i wyrazistą mimiką, każdą piosenkę zamienia w osobną etiudę.

 

(…) Sceniczna swoboda artysty, jego muzykalność i bezbłędna dykcja sprawiają, że recital ogląda się naprawdę z przyjemnością. Wszystkie elementy muzyczno-aktorskiej układanki pasują więc do siebie jak ulał.” – tak napisała H. Wach-Malicka w Dzienniku Zachodnim (2.09.2009)

Artysta zaśpiewa także piosenki Andrzeja Bursy, Wiesława Dymnego, Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej i z Kabaretu Starszych Panów, często w zaskakujących aranżacjach i oryginalnej, porywającej interpretacji.

 

W tym roku artysta zagrał dwa duże koncerty na antenie Radia Kraków w ramach Radiowego Teatru Piosenki Agnieszki Chrzanowskiej i w Radio Gdańsk. Jest to również kolejny koncert aktora poza granicami kraju. Wcześniej śpiewał w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Wiedniu, na Cyprze i podczas tournee po USA.

 

Oficjalna strona aktora: www.arturgotz.pl 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 kwietnia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca