Muzyka

Teledysk L.U.C-a „7 Przebudzenie” nominowany na Festiwalu Plus Camerimage

Teledysk do utworu zatytułowanego "7 Przebudzenie" zrealizowany przez samego artystę wraz wrocławską grupę filmową Endorfina, jako jedna z dwóch polskich produkcji w swojej kategorii został nominowany do nagrody głównej w Konkursie Wideoklipów na Festiwalu Plus Camerimage w Bydgoszczy.


Kompozycja pochodzi z wydanego w 2010 roku albumu „Pyykycykytypff”. Teledysk filmowo opowiada o polskiej hipokryzji i schizofrenii społecznej. To także kolejny film pętla, który nawiązuje do idei albumu opartego na zaloopowanych wokalach L.U.C-a Scenariusz do teledysku pisał sam artysta z pomocą Kuby Annusewicza z Endorfiny. Co ciekawe teledysk można oglądać także od tyłu!


Nominacja do nagrody Camerimage cieszy tym bardziej, że tylko dwa polskie klipy dostały się do konkursu głównego. Oprócz L.U.C-a o zwycięstwo powalczy grupa Muzykoteria ze swoim teledyskiem do kawałka „Komedia”.


Otrzymaliśmy ok. 250 zgłoszeń. To dwa razy więcej niż w roku ubiegłym - mówi Kamil Horodecki z Fundacji Tumult, która jest organizatorem Festiwalu Plus Camerimage. - Mogę potwierdzić, że "7 Przebudzenie" znalazło się wśród osiemnastu nominacji. Wideoklip został nominowany w dwóch kategoriach: Najlepsze Zdjęcia oraz Najlepszy Wideoklip.


XIX edycja festiwalu Plus Camerimage odbędzie się w dniach 26 listopada - 3 grudnia 2011 w Bydgoszczy. Wideoklipy zostaną wyświetlone na ekranie kinowym podczas specjalnego pokazu dla Jury oraz publiczności, który odbędzie się w poniedziałek, 28 listopada, w Operze Nova. Werdykt zostanie ogłoszony podczas gali zamknięcia festiwalu, w sobotę, 3 grudnia.
Przypomnijmy, że 22 października miała premierę najnowsza płyta L.U.C-a zatytułowana „Kosmostumostów”. Już teraz, we wrocławskim studio Juice, trwają pracę nad nowym teledyskiem do tytułowego utworu, który za pomocą efektownej techniki animacyjnej "image mappingu" opowie o wyjątkowej drodze powstania Wrocławia. Już niedługo zatem odpowiedź na pytanie: jak powstało Miasto Stumostów.


http://www.eluce.pl/
http://www.pluscamerimage.pl/index.php?lang=pl
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 kwietnia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca