Muzyka

Vaclav Havelka III – SelFbrush w Polsce

10 luty - piątek - Łódź - Fabryscena (ul. Piotrkowska 138) - godz. 20
11 luty - sobota - Poznań - Meskalina (Stary Rynek, Arsenał ) - godz. 20
12 luty - niedziela - Tarnowski Góry - Kałamarz (ul. Górnicza 7) - godz. 20
13 luty - poniedziałek - Kraków - Żaczek (al. 3 Maja 5) - godz. 20

 

Vaclav Havelka III, znany jako SelFbrush, jest jednym z najlepszych songwriterów w tej części Europy. Wystąpił w naszym kraju ponad 50 razy zbierając wiele pozytywnych recenzji oraz grupę fanów. SelFbrush naprawdę nazywa się Vaclav Havelka, jest ważną postacią czeskiej sceny alternatywnej. Obdarzony pięknym głosem występuje solo, z gitarą. Na co dzień mieszka w Pradze, gdzie jest wokalistą zespołu Please The Trees (właśnie nagrywają trzeci album w USA), z którym również gościł w Polsce.
Vaclav Havelka III uwielbia koncerty poza granicami swojego kraju. Koncertował w USA, zjechał też pół Europy występując z gwiazdami światowej muzyki m.in. The Twillite Singers, Tindersticks czy Belle and Sebastian.

 

Polska prasa tak o nim pisze:

„Czesi też grają alternatywę i mają jej naprawdę godnego reprezentanta. Występuje jako SelFbrush. Spokojnie można o nim napisać, że to jeden z najbardziej obiecujących muzyków z tej części Europy" Mariusz Wiatrak, Gazeta Wyborcza – Kraków

 

„ Na szczególną uwagę zasługiwał koncert czeskich muzyków z Please The Trees. Pokazali zupełnie nową muzyczną jakość. Warto ją poznać, gdy dojadą w wasze okolice. Anglojęzyczne kompozycje śpiewane przez SelFbrusha wprawiają w pozytywnie melancholijny nastrój"  pisała Agnieszka Łopatowska z interia pl

 

„SelFbrush potrafi za pomocą gitary akustycznej i oryginalnego głosu wciągnąć słuchacza w opowiadane przez siebie historie. Jego koncert był fantastyczną reklamą prostych, ładnych, ale nie popowych piosenek"  Michał Danielewski, Gazeta Wyborcza – Poznań

 

Muzyka Vaclava Havelki III vel SelFbrusha gościła w radiowej Trójce i w Roxy FM, gdzie talentem artysty zachwycał się Krzysztof „Grabaż” Grabowski, lider Pidżamy Porno i Strachów Na Lachy.


W Polsce Vaclav Havelka III dzielił scenę z wieloma artystami tzw. sceny alternatywnej. Grał z Tymonem Tymańskim, Bajzlem, Jackiem Lachowiczem, Graftmannem, Jackiem Kuleszą czy Romkiem Puchowskim oraz zespołami Lonely Drifter Karen, Dick4 Dick czy Pustki. Był też gwiazdą PiotrkOFF Art Festival!

 

Efektem występów w Polsce było wydanie EP „...For A New Mother” w polskim wydawnictwie Locco Records/Borówka Music. Płyta z czterema utworami miała premierę 9 września 2009 roku w radiowej Trójce. EP została nagrana w Czechach, Włoszech, USA i Hiszpanii. Wśród gości znaleźni się m.in. Giorgio Menossi, perkusista zespołu Lonely Drifter Karen oraz Mattia Coletti, miłośnik muzyki eksperymentalnej z Włoch.

Strona internetowa Vaclava Havelki III: www.myspace.com/selfbrush

 

Kontakt w Polsce – Mini Agencja Koncertowa Borówka Music: borowka.music@gazeta.pl , www.borowkamusic.pl
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 maja 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca