Muzyka

L.U.C na Gali Paszportów Polityki


Paszport Polityki to jedno z najważniejszych wyróżnień w kulturze, jakim może zostać uhonorowany artysta. W warszawskim Teatrze Wielkim Operze Narodowej odbył się 19. Gala wręczenia Paszportów Polityki. Oprawę ceremonii przygotował jeden z laureatów Paszportu (2009 r) – L.U.C. Jest to jego mocne wejście w nowy – 2012 rok co pokazuje, że artysta nie traci zapału i energii, pomimo niezwykle intensywnej pracy w roku 2011.

 

L.U.C pobił w roku 2011 wszelkie rekordy pracowitości. Nagrał i wydał 2 rozbudowane albumy: War.saw War.saw i Kosmostumostów, rozkręcił akcję społeczną Pospolite Ruszenie, w ramach której zorganizował konkurs na renowację kamienic, a oprócz tego rozpoczął swój projekt muralowy. Wraz z NCK zorganizował ogólnopolskie dyktando o nazwie RYMOLIRYKTANDO, czyniąc z tego wydarzenia minifestiwal słowa. Zagrał trasę koncertową z młodymi beatboxerami w ramach PROJEKT POKOLENIE, oprócz tego koncertował ze swoim repertuarem i wziął udział w kilku projektach specjalnych I spektaklach, by finalnie odliczyć Polakom ostatnie sekundy 2011 roku na Rynku we Wrocławiu.

 

Ów artysta z ADHD udźwiękowił też Galę Paszportów Polityki. Do pracy nad tym wydarzeniem zaprosił światowej sławy polską mezzosopranistkę Małgorzatę Walewską i utalentowanego młodego skrzypka - Adama Bałdycha, z którym zapowiada oficjalnie wspólny projekt w 2012 roku.

 

Artysta zapowiada przerwę aż do wiosennej trasy do projektu Kosmostumostów. Jak sam powiedział - jego największym wyzwaniem na 2012 rok jest nie wydać płyty. Od 2003 roku L.U.C nagrał 11 płyt długogrających i zrealizował ponad 20 wideoklipów, m.in. nominowane na Plus Camerimage - 7 Przebudzenie i animowany komiksoklip do Kosmostumostów.

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 maja 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca