Muzyka

Płyta Mariacka: w czwartek premiera!

„Płyta Mariacka” to zapis koncertu, który odbył się 16 października 2011 r., podczas finału plenerowego festiwalu Lajera na Mariackiej (w ramach którego od czerwca do października 2011, na scenie przy ul. Mariackiej w Katowicach, wystąpiło ok. 50 zespołów z Polski i zagranicy, m.in. Crystal Fighters, Theme of Laura i NLM).

 

Niedziela była mroźna, temperatura bliska zeru. Artyści z Katowic i Woj. Śląskiego rozgrzali jednak scenę, siebie i publiczność. Wystąpili: Beltaine, Konopians, Mirek Rzepa (z towarzyszeniem Agnieszki Łapki i Krzysztofa Głucha), Mofoplan, Muariolanza, St. James Hotel. Powstał zróżnicowany muzycznie album, każdy z zespołów prezentuje się tu w dwóch utworach.


Płyta ukazała się w limitowanym nakładzie 1000 egz. Rozprowadzana jest bezpłatnie, m.in. w wybranych klubach przy ul. Mariackiej. Aby ją otrzymać, wystarczy przyjść na koncert promujący płytę. W czwartek na Mariackiej zagrają dwa zespoły, których nagrania pojawiły się na "Płycie Mariackiej". O godz. 20 w oknie Katobaru zagrają Konopians, a o godz. 22 w położonej nieopodal Katofonii wystąpi St. James Hotel. Wstęp na koncerty wolny.Z przyjemnością zawiadamy również, że „Tic-Tac Song” grupy Holly Blue & Soundpetersburg (pierwszy singel z kompilacji „Sealesia 2” - premiera 12 maja na Sealesia Festival w Sosnowcu, podczas Dni Województwa Śląskiego) w ciągu pierwszego tygodnia odsłuchało na You Tube ponad 7 tysięcy osób! Na piosenkę można głosować też na Liście Przebojów radiowej Trójki – wystarczy wejść na ten link

 

Wkrótce szczegółowe info o płycie "Sealesia 2" i Sealesia Festival 2012.

 

Zapraszamy też do sklepu Falami, gdzie zaopatrzyć się można m.in. w ostatnie egzemplarze pierwszej części kompilacji „Sealesia”.
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 kwietnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca