Muzyka

Niecodzienna akcja alternatywnej kapeli

Please The Trees sadzą...

 

Muzycy zespołu Please The Trees, przedstawiciele czeskiej alternatywy, podczas majowej trasy koncertowej po Polsce będą sadzić drzewa! Wcześniej podobną akcję robili grając w Europie i USA.

 

Kiedy sześć lat temu powstawał zespół, Vaclav Havelka – wokalista i lider grupy – został zapytany: dla kogo gracie, jaki jest Wasz target? Odpowiedział: „The trees – we play to please the trees”. Stąd wzięła się nazwa kapeli.


Przed rokiem grupa były po raz kolejny na trasie w USA i tam skumplowała się z ogrodnikiem, który potajemnie sadził drzewa dookoła swojego miasta. Wtedy zrodził się pomysł, aby muzycy Please The Trees również sadzili drzewa w każdym mieście, gdzie będą występować. Każde nowe drzewko jest fotografowane, obserwowane i nanoszone na specjalną mapę. W akcję zaangażowani są także fani zespołu, którzy proszeni są o doglądanie drzewek.

 

Drzewka Please The Trees rosną już m.in. w Nowym Jorku, Hollywood i Kalifornii. W Polsce będą sadzone w siedmiu miastach: Krakowie, Łodzi, Ostrzeszowie, Złotowie, Gdyni i Bełchatowie! Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć tutaj. Oto rozpiska koncertów Please The Trees.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 maja 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca