Muzyka

Festiwal Muzyka Na Szczytach w 2012

Festiwal “Muzyka na szczytach” w 2012 roku z bogatym programem promującym.

Startujemy w sierpniu widowiskiem baletowym pod Wielką Krokwią w Zakopanem, następnie cykl 4 koncertów promujących festiwal w Żyrardowie, Kołobrzegu, Sopocie i Katowicach. W wrześniu zaś wracamy do Zakopanego na IV edycję Festiwalu.

 

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na szczytach" jest imprezą cykliczną, odbywającą się w Zakopanem od 2009 roku. Zawarte w nazwie projektu słowa „…na szczytach” są symbolem miejsca, w którym festiwal się odbywa, ale przede wszystkim są odwołaniem do wysokiego poziomu artystycznego wydarzenia. IV edycja Festiwalu rozbudowuje swoją ofertę o wydarzenia promujące.

            4 sierpnia, o godz. 20.00 nie może was zabraknąć w Zakopanem. Zapraszamy na wspaniałe wydarzenie plenerowe „Widowisko taneczne Harnasie”, które jest zwiastunem odbywającego się we wrześniu festiwalu „Muzyka na Szczytach”. Wydarzenie to odbędzie się pod Wielką Krokwią w otoczeniu piękna tatrzańskiej przyrody. W programie zaprezentowane zostanie dzieło „K. Szymanowskiego ‘’Harnasie” oraz specjalnie przygotowane widowisko baletowe do poematu symfonicznego W. Kilara „Krzesany”. W spektaklu oprócz tancerzy zawodowych z różnych zespołów z całej Polski oraz wykonawców reprezentujących niezależną scenę szeroko rozumianego tańca wezmą udział podhalańskie zespoły folklorystyczne prezentujące taniec i śpiew góralski.
            Od 8 do 12 sierpnia możecie spotkać Muzykę na Szczytach w Żyrardowie, Kołobrzegu, Sopocie i Katowicach w ramach cyklu koncertów promujących festiwal. W czasie koncertów usłyszymy niecodzienną formację, składającą się z muzyków o różnych proweniencjach. Znajdziemy tu klasyczny zespół kameralny, trio jazzowe, akordeonistę, szereg instrumentów etnicznych, a całości towarzyszyć będzie wokalistka Joanna Słowińska, która równie pięknie interpretuje pieśni romantyczne, jak i improwizuje w stylistyce jazzowej. Koncertom towarzyszyć będzie projekcja multimedialna zdjęć i filmu prezentujących poprzednie edycje festiwalu oraz uroki Zakopanego, Uzdrowiska Szczawnicy i Województwa Małopolskiego.

           

IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” rozpocznie się 15 września w Zakopanem, potrwa do 22 września.  Najjaśniejszą gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie SHARON  KAM - izraelska klarnecistka o światowej sławie, która wystąpi w towarzystwie równie uznanego Jerusalem Quartet.

 

Pełen Program na stronie www.muzykanaszczytach.com

 

Organizator: Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem.
Festiwal wspierany ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Miasta Zakopane. 
Partnerzy: Województwo Małopolskie


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 lipca 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca