Muzyka

PiotrkOFF Art Festival 2012 – pierwsze szczegóły!

 

Już po raz czwarty w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się święto muzyki alternatywnej – PiotrkOFF Art Festival. Tym razem w dniach 7-8 września. Pierwsze cztery potwierdzone zespoły, które zagrają na imprezie, to: polsko-ukraińskie trio – DagaDana, projekt Włodzimierza „Kiniora” Kiniorkiego – Park Maszynowy, gitarowa grupa – Low-Cut oraz wieśniaczy zespół – Miąższ.

 

Festiwal wpisał się już na stałe w kulturalną mapę Piotrkowa. Odbywa się od 2009 roku. Na imprezie grały zespoły zagraniczne, ale też polskie, które występowały na największych festiwalach – krajowych i zagranicznych. PiotrkOFF odwiedzili m.in. Muchy, Cool Kids Of Death, 3moonboys, Please The Trees (Czechy), Peter J. Birch, The Washing Machine, Don't Ask Smingus (USA/GBR/PL), Romek Puchowski, Bajzel, L.Stadt, SelFbrush (Czechy), Pustki, Twilite, Setting The Woods On Fire, Keira Is You, Iowa Super Soccer, Budyń czy Halla Nordfjörd (Islandia).

W tym roku na festiwalu ponownie zagrają ciekawi przedstawiciele sceny alternatywnej. Będzie międzynarodowo i różnorodnie. Nie zabraknie folku, rocka, elektroniki, muzyki eksperymentalnej czy jazzu. Koncerty odbędą się na terenie starego miasta – na rynku, w Ośrodku Działań Artystycznych oraz w dwóch kościołach.

PiotrkOFF Art Festival organizuje Loża Kulturalna Stare Miasto we współpracy z agencją koncertową Borówka Music. Strona internetowa festiwalu: www.piotrkoff.pl.

 

Oto pierwsi potwierdzeni goście PiotrkOFF 2012:

 

Park Maszynowy

Ten projekt tworzony jest przez wybitne trio, które dobrze jest znane na polskiej scenie muzycznej: Włodzimierz Kiniorski (saksofony, flet indyjski, bębny afrykańskie, instrumenty perkusyjne, wokal), Tadeusz Sudnik (syntezatory cyfrowe i analogowe) i Jacek Wudarczyk (instalacja dźwiękowo-wizualna). Panowie zaprezentują różnorodną brzmieniowo, kolorową elektro-akustyczną, jazzową muzykę improwizowaną. Trio będzie miksować na żywo dźwięki instrumentów z dźwiękami natury – śpiewem ptaków, niezwykłymi, „kosmicznymi” dźwiękami elektronicznymi i zaskakującymi efektami przestrzennymi. To brzmienia transowe, break beatowe, ambientowe. Ciekawe i nieokiełznane

 

DagaDana

Ostatnie miesiące należą do nich! Znany do niedawna tylko w niszowych kręgach zespół zdobył Fryderyka, objechał całą Polskę z koncertami, a później ruszył na podbój świata! Polsko-ukraińskie trio DagaDana koncertowało ostatnio po całej Europie, ale też w Azji. Odwiedzili m.in. Francję, Singapur, Malezję czy Węgry. Ich kolejne zagraniczne tourne już za chwilę (odwiedzą m.in. Chiny). W międzyczasie dostali nominację do kolejnego Fryderyka! W dorobku mają dwie płyty. W muzyce przeplatają jazz, folk i elektronikę. Grali na dziesiątkach festiwali, w tym m.in. na Openerze i Przystanku Woodstock.

www.dagadana.pl

 

Low-Cut

Chociaż to nowa nazwa na polskiej scenie alternatywnej, grupa nie jest tworzona przez nowicjuszy! Większość składu Low-Cut ma za sobą dziesiątki koncertów w kraju i zagranicą, występy na takich festiwalach jak OFF czy Opener. Jednak Low-Cut to nowy rozdział w karierze młodych artystów. Grupa wydała jesienią debiutancki album „LTBD”, zbiera za niego bardzo pozytywne recenzje i jest w trasie koncertowej obejmującej całą Polskę. Pamiętacie zespół Let The Boy Decide, który grał na PiotrkOFF w 2010 roku? Większość członków tamtej kapeli zobaczycie tym razem w Low-Cut. Zaserwują Wam porcję gitarowych, szorstkich dźwięków.

www.myspace.com/low-cut

 

Miąższ

Ten wieśniaczy zespół działa od czterech lat w Lublinie. Zagrali już około setki koncertów, m.in. na festiwalach FAMA czy Opener. Miąższ jedzie wiochą, ale w najbardziej przewrotny z możliwych sposobów. Przede wszystkim bazuje na melodyjności i polskim tekście, wykorzystując przy tym tradycyjne akustyczne instrumenty takie jak kontrabas, gitara, akordeon, melodyka czy… piła. Muzyka Miąższu jest pełnia energii, emocji i spontaniczności na scenie. Na ich świetnej debiutanckiej płycie jako goście wystąpili m.in. Jacek Kleyff, Czesław Mozil, Budyń i Bielas.

www.myspace.com/miazszmiazsz


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 sierpnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca