Muzyka

Muchy, Esbjörn, The Pleasure Is Mine i fotografie na Niepokornych

 

Dużo gitarowej muzyki alternatywnej pojawi się w czwartek, 8 listopada, w krakowskim klubie Żaczek (al. 3 Maja 5). O godz. 19.30 rozpocznie się tam koncert, podczas zagrają trzy kapele: Muchy, Esbjörn i The Pleasure Is Mine. Impreza odbędzie się w ramach Niepokornych, cyklu z muzyką alternatywną, który gości w klubie Żaczek już od 2007 roku. Koncertom towarzyszyć będzie wystawa Kasi Klimek.

 

Muchy

Jedyny zespół, który grał w minionym roku na wszystkich ważnych festiwalach w Polsce! Opener, OFF, Malta, Jarocin, Coke i Węgorzewo – to tylko niektóre z nich. Poznańska grupa ma w dorobku trzy albumy: „Terroromans”, „Notoryczni debiutanci” i „Chcecicospowiedziec”. Najnowsza płyta została wydana we wrześniu. Promujący ją singiel „Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę” zdołał wspiąć się na szczyt kilku list przebojów, a czytelnicy portalu uwolnijmuzyke pl uznali go za najlepszy singiel roku!

„Chcecicospowiedziec” to podwójne wydawnictwo zawierające - oprócz nowej muzyki - film fabularno-dokumentalny o zespole. Wyprodukowała go zielonogórska grupa filmowa SkyPiastowskie. Obecnie zespół występuje w składzie: Michał Wiraszko (wokal, gitara), Tomasz Skórka (bas), Damian Pielka (gitara), Szymon Waliszewski (perkusja) i Krzysztof Zalewski-Brejdygant (gitara, klawisze, śpiew).

Warto przypomnieć, że Muchy zostały okrzyknięte „Odkryciem Roku 2006” przez miesięcznik „Machina” i Program III Polskiego Radia. Słuchacze Trójki uznali również „Terroromans” Albumem Roku 2007. Trudno zliczyć kolejne wyróżnienia, które do dzisiaj zebrały Muchy. Ich znakiem firmowym są przebojowe i chwytliwe kompozycje. Takie wypełnią klub Żaczek 8 listopada.

www.myspace.com/muchy

 

Esbjörn

To małopolski zespół grający szeroko pojętą muzykę alternatywną, inspirowaną takimi grupami jak Radiohead, The Twilight Singers, Sparklehorse, czy Kashmir. Grupa istnieje od początku 2012 roku. Nie stronią od eksperymentów, nie odbiegając za razem od klasycznego rock'n'rollowego brzmienia. Niebawem ukaże się ich debiutanckie EP.

Skład zespołu: Michał Parzymięso - gitara, wokal, Dawid Noworyta - gitara, instr. klawiszowe, Damian "Uzi" Szafran - gitara basowa i Sebastian "Mixoll" Mirek - perkusja.

Strona internetowa kapeli: www.facebook.com/esbjornpl

 

The Pleasure Is Mine

Ten krakowski zespół powstał w 2008 roku, kiedy członkowie spotkali się na postpunkowej imprezie w legendarnym już dziś krakowskim klubie B-side. Pomysł wspólnego grania upadł na jakiś czas, ale odrodził się dwa lata później. Grupę tworzą cztery osoby. W ich muzyce słychać inspiracje zimną falą czy shoegazem. Koncertowo debiutowali przed rokiem. Od tego czasu zdążyli już zagrać z The Blue Angel Lounge, Cool Kids of Death oraz na Green Zoo Festival, wśród takich grup jak Moonface czy Lower Dens. W maju 2012 wydali pierwszą EP „One Step Forward, One Step Back”, a w sierpniu przypomnieli o sobie singlem „Mannequins”.

Strony internetowe kapeli: www.facebook.com/glamouringeyes oraz http://thepleasureismine.bandcamp.com

 

Kasia Klimek

Rocznik 1989. Zdjęcia robi nawet wtedy, kiedy nie ma przy sobie aparatu. Zbiera momenty, które dają światło i wciąż zachwyca się światem. Fotografuje głównie ludzi, bo są tajemnicą i niezwykłą inspiracją. Obecnie studiuje kulturoznawstwo na I roku studiów magisterskich w Akademii Ignatianum.

Strony internetowe: www.kasiaklimek.com i www.facebook.com/kasiaklimekphotography

 

Niepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru  prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata. W ramach cyklu, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Lao Che, Voo Voo, Loco Star, Indigo Tree, The Car Is On Fire, Lech Janerka, Świetliki, Pustki, Dick4Dick, Żywiołak, Czesław Śpiewa, Pustki i Kapela Ze Wsi Warszawa. Producentem imprezy jest Edyta Pogwizd reprezentująca klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz, który przedstawiał artystów.

www.borowkamusic.pl

www.klubzaczek.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 pazdziernika 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca