Muzyka

Synesthesia Meeting już w tę sobotę!

 

13 października 2012 r. nowoczesne wnętrza Centrum Kultury AGORA staną się przestrzenią skupiającą najciekawsze zjawiska powstające na styku muzyki i sztuk wizualnych. Punktem kulminacyjnym SYNESTHESIA MEETING będzie występ Aleca Empire – twórcy i lidera Atari Teenage Riot – człowieka, bez którego dzisiejsza scena elektroniczna wyglądałaby zupełnie inaczej.

Niemiecki muzyk związany z nurtem digital hardcore jako nastolatek występował w zespołach punkowych. W tamtym okresie poznał niemiecką artystkę Hanin Elias. W 1992 razem zCarlem Crackiem utworzyli Atari Teenage Riot. W 1994 Empire założył w Londynie własny label, Digital Hardcore Recordings. Właśnie w DHR ukazały się produkcje Atari Teenage Riot, a nazwa wytwórni stała się określeniem całego gatunku. Z ATR nagrał trzy pełne albumy i szereg innych wydawnictw. Po rozwiązaniu Atari Teenage Riot (2000) – tak jak inni członkowie zespołu – więcej uwagi poświęcił projektom solowym.


Synesthesia Meeting będzie świetną okazją by zobaczyć tego muzyka i aktywistę w nowej roli. We Wrocławiu Alec Empirepojawi się jako didżej, a nie jak do tej pory w swoim projekcie scenicznym.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 pazdziernika 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca