Muzyka

Gato Preto na scenie City Sounds

Już w najbliższą sobotę na zaproszenie CITY SOUNDS i IMPORTED GO(O)DS przyjedzie do Polski jeden z najciekawszych nowych live actów: duet GATO PRETO. 13 października zobaczymy ich na żywo we wrocławskim klubie PUZZLE.

 

Projekt Gato Preto jest autorską i nowoczesną interpretacją muzyki klubowej, podróżą, w której słychać echa angolskiego kuduro, brytyjskiego połamanego house’u, popularnego na całym świecie mumbatonu czy brazyliskiego baile funku. To globalna tropikalna muzyka taneczna w najlepszym wydaniu.

Rezydujące w Düsseldorfie duo to mozambijska wokalistka Gata Misteriosa i pochodzący z Ghany producent oraz didżej Lee Bass. W ich muzyce doskonale słychać zarówno ich afrykańskie korzenie, lata przetańczone i prześpiewane przez Gatę w portugalskich klubach, jak i wpływy kolekcji funkowych wunyli należących do ojca Lee i, oczywiście, tego co najlepsze na współczesnej niemieckiej i brytyjskiej scenie basowej muzyki elektronicznej.

Rap i wokalizy Gaty, mocne bity Lee oraz delikatnie i nienachalnie zaznaczona estetyka masek oraz voodoo sprawiają, że powstała niepowtarzalna mikstura parkietowa. Z racji bardzo energetycznych występów przypominających klubowy szamański rytuał śmiało można porównywać ich show do słynnych Buraka Som Sistema.

Koncert otworzy występ szalonej wrocławskiej formacji LODY, zaś za ogniste afterparty odpowiadać będą DJ Teskko i DJ Rat, czyli duet odpowiadający za polski oddział The Imported Go(o)ds.


CITY SOUNDS/IMPORTED G(O)ODS: GATO PRETO + LODY
13/10/12 godz.21.00 
Klub Puzzle, Przejście Garncarskie 2


bilety: 
10 zł – przedsprzedaż (w klubie Puzzle)
15 zł – w dniu koncertu

Klipy video:
Tschukudu – http://youtu.be/7fRbaSznGlI
Dinheiro Negro – http://youtu.be/31hp7DaVdG8


NOWY SEZON Z CITY SOUNDS

Od tego sezonu City Sounds to dwie równolegle prowadzone sceny: CLUB STAGE oraz LIVE STAGE - skierowane odpowiednio do fanów najlepszych brzmień klubowych jak i tych, których przyciągają stricte koncertowe emocje. To także, zgodnie z danym słowem, większa ilość zaproszonych przedstawicieli polskiej sceny muzycznej...

Oto kalendarz naszych październikowych wydarzeń:

CLUB STAGE:
13/10 – Gato Preto Live + Lody (Puzzle)
27/10 – Robert Babicz (LOG:IN)

LIVE STAGE:
18/10 – Team Me (Łykend)
21/10 – Kari Amirian (Puzzle)


Więcej informacji o City Sounds:
www.citysounds.pl
facebook.com/citysoundspl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 pazdziernika 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca