Muzyka

Ukraiński zespół KAKAXA zagra na Asymmetry 5.0

Decyzją ukraińsko – polskiego jury, konkurs Neuro Music wygrał zespół KAKAXA, a tym samym zagra swój pierwszy koncert w Polsce. Obrady jury były burzliwe i zdaniem zaproszonych specjalistów nagroda należy się bezkompromisowym młodym artystom z Odessy. Gratulacje. 

Nagrodą dla laureata jest występ na Asymmetry Festival 5.0, który odbędzie się 01-04.05.2013 r. w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Do udziału w  konkursie zgłosiło się 181 zespołów, z czego 32 zakwalifikowały się do drugiego etapu. W wyborze składu koncertu finałowego uczestniczyli internauci, którzy oddali łącznie 81387 tysięcy głosów.

Pochodząca z Odessy Kakaxa to trzech muzyków: Kostjuk Sergij, Perwak Myhajlo oraz Lewina Marija. Ich muzyki nie sposób przypisać do jednego gatunku. Jest połączeniem eksperymentalnych, elektronicznych dźwięków z elementami jazzowymi. Kakaxa to zespół aktywny, żywiołowy, który swoją muzykę pragnie prezentować nie tylko na ukraińskich, ale i europejskich scenach. 

Koncert laureatów konkursu zakończył drugą edycję festiwalu UA/PL Alternative Music Meetings, która w tym roku odwiedziła Wrocław, Lwów i Kijów. 

Ideą festiwalu UA/PL Alternative Music Meetings jest stworzenie miejsca spotkania – platformy wzajemnego poznania i znalezienia źródeł inspiracji dla grup muzycznych, organizatorów życia kulturalnego, publiczności i dziennikarzy z Polski i Ukrainy. 
W festiwalu w 2012 roku udział wzięły zespoły: Perkalaba, ShockolaD, R.U.T.A., zespoły konkursowe,  a także Baaba feat. Gaba Kulka, The Kurws, 60 Minut Projekt i specjalnie na koncert we Lwowie ShockolaD&Sinusoidal Projekt.
 

Zdjęciaprzysłano: 27 pazdziernika 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca