Muzyka

Dorota Miśkiewicz serwuje ,,Tuńczyka"

Dorota Miśkiewicz ostatni swój album, „ALE” wydała w maju b.r. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo była „Samba z kalendarza”, drugim - duet z Wojciechem Waglewskim "W komórce", ale zgodnie z tytułem ostatniej płyty, piosenkarka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Artystka rozpoczęła właśnie promocję kolejnego singla. „Tuńczyk” to niebanalny, energetyczny utwór utrzymany w lekkim, popowo-jazzowym klimacie z etnicznymi akcentami, traktujący o miłości do ...surowego tuńczyka!

 

„Tuńczyk” to piosenka z przymrużeniem oka - o kobiecie z wielkim apetytem na życie, która jada dużo, często i nie z byle kim. Tylko prawdziwy mężczyzna może dzielić z nią tę namiętność. Bo dziewczyna lubi podjeść z cudzego talerza - i to nie zawsze najtańsze potrawy! Choćby sushi z tuńczykiem... – ostrzega żartobliwie artystka. To dama, która je wolno i na raty, ze smakiem, tak jak żyje. Bo, co najważniejsze, piosenka jest o pasji życia. Pomysł na piosenkę, jak mówi piosenkarka, wziął się (...) z potrzeby innego tematu, tyle przecież powstaje piosenek o miłości!

 

Dorota równie chętnie śpiewa, co gotuje - Kiedy gotuję, to z pasją i radością. Nie robię tego często. Lepiej wychodzi mi zjadanie, niż gotowanie. Na koniec dodaje, że ostatnio fascynuje się specjałami kuchni ajurwerdyjskiej, ale... - Właściwie lubię jeść wszystko. Dużo, często i nie z byle kim!

 

 

Singlowa wersja piosenki różni się nieco od płytowej. „Tuńczykowi” w wydaniu "radio edit" towarzyszą również perkusja i kontrabas. Ponadto do piosenki powstał cykl ilustracji stworzonych przez Małgorzatę Herbę. Podwodne akcenty, japońskie stylizacje i wszechobecne sushi idealnie odzwierciedlają charakter utworu i pokazują Dorotę Miśkiewicz w nowym świetle. „Tuńczyk” w serwisie YT: http://youtu.be/Z6mYiplGx94
 
www http://dorotamiskiewicz.com/ FB https://www.facebook.com/DorotaMiskiewiczOfficial

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 grudnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca