Muzyka

Maria Sadowska: Dzień Kobiet

„Dzień Kobiet" to pierwsza od czterech lat autorska płyta Marii Sadowskiej.
Artystka od wielu lat z powodzeniem realizuje swoje projekty zarówno na gruncie muzycznym jak i filmowym. Ma na koncie 9 płyt, z których wiele cieszyło się nie tylko uznaniem krytyków, ale i popularnością wśród słuchaczy. Jej pełnometrażowy reżyserski debiut o tym samym tytule(w kinach od 8 marca), jeszcze przed premierą zdobył wiele nagród, m.in. Grand Prix renomowanego MFF w Cottbus.
Sadowska jest pierwszą w naszym kraju reżyserką, która samodzielnie skomponowała muzykę do swojego filmu.


Klasyczny soundtrack był jednak w tym przypadku jedynie początkiem tego niestandardowego wydawnictwa. Muzyczne tematy z filmu posłużyły jako baza do skomponowania piosenek, opowiadających o sprawach kobiet. Teksty, których współautorką jest pisarka i działaczka Katarzyna Bratkowska powstały w oparciu o cytaty ważnych myślicielek i filozofek, takich jak Luce Irigaray, Simone De Beauvoir, czy Barbara Kruger. Ten wyjątkowy album jest zatem swego rodzaju hołdem złożonym kobietom i ich problemom.
Na płycie znalazło się 9 utrzymanych w filmowym klimacie utworów, okraszonych przestrzennymi, trip-hopowymi brzmieniami. Całość stanowi niezwykłą muzyczną podróż od smutku i rozpaczy do siły i czystej radości wygenerowanej prosto z serca kobiety. Jeśli jesteś jedną z nich - przejrzysz się w niej jak w lustrze, jeśli jesteś mężczyzną - możesz zostać „feministą"…

 

"Dzień Kobiet" - teaser 1

https://www.youtube.com/watch?v=zyClCj3-JZs

http://www.facebook.com/sadowskamaria


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 marca 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca