Muzyka

Światłoczuły teledysk UL/KR

Gorzowski duet opublikował pierwszy singiel ze swojej nowej płyty „Ament”. Utwór zatytułowany „Magia” został opatrzony teledyskiem, w którym główną rolę zagrał Krzysztof Czeczot.
  
Klip opowiada historię człowieka wrażliwego na światło, zaciągającego w ciągu dnia kotary, w specyficzny sposób radzącego sobie z jasnością. -Jak to tłumaczyć? Co chciałem przekazać? Każdy sam sobie powinien poszukać odpowiedzi, a może raczej po prostu zanurzyć się w muzyce i obrazie. Intuicyjnie i do końca – radzi reżyser obrazu Roman Przylipiak.

W teledysku główną rolę zagrał Krzysztof Czeczot, aktor znany m.in. z "Drogówki" Wojciecha Smarzowskiego czy "80 milionów" Waldemara Krzystka.

Utwór „Magia” zapowiada drugi album UL/KR, zatytułowany „Ament”. Płyta ukaże się nakładem Thin Man Records 12 kwietnia 2013 roku. 
Krążek będzie promowany na wiosennych koncertach UL/KR: 
12.04.2013 Gorzów -  PREMIERA PŁYTY
20.04.2013 Gdańsk - Klub Żak
25.04.2013 Kraków - Magazyn Kultury
26.04.2013 Warszawa - Cafe Kulturalna 

UL/KR to gorzowski zespół z pogranicza elektroniki i romantycznej muzyki gitarowej. Liczący zaledwie 22 minuty debiutancki album grupy był jedną z najczęściej komentowanych polskich płyt roku 2012. Utwory "Po tak cienkim lodzie", "Brodzę" i "Ruiny" trafiły na roczne podsumowania najlepszych piosenek i zapewniły albumowi tytuł "Polskiej Płyty Roku" przyznany przez Gazetę Wyborczą. Pasmo sukcesów dopełniły prestiżowe występy UL/KR na Off Festivalu, Open'erze jak i koncertach z cyklu Męskie Granie. UL/KR został  wymyślony w roku 2011 przez Błażeja Króla i jest współtworzony z multiinstrumentalistą, Maurycym Kiebzakiem-Górskim.

 

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 marca 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca