Muzyka

premierowy koncert: Noise of Wings

W najbliższą środę w Klubokawiarni Towarzyskiej odbędzie się premierowy występ zespołu Noise of Wings w składzie: Ray Dickaty i Maciej Rodakowski (saksofony tenorowe), Wojtek Traczyk (kontrabas), Hubert Zemler (perkusja).
Szczegółowe informacje o zespole poniżej.
 
Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy!
Maria / Klubokawiarnia Towarzyska

Noise of Wings – koncert premierowy

 

Już wkrótce, w środę 29 maja, w Klubokawiarni Towarzyskiej odbędzie się premierowy koncert Noise of Wings - założony przez Raya Dickatego zespół gra jego kompozycje. Składa się on z duo grającego na saksofonach tenorowych - Maćka Rodakowskiego i Raya Dickaty oraz z sekcji w osobach Wojtka Traczyka na kontrabasie i Huberta Zemlera na perkusji.

Dążąc do ciemniejszego rodzaju brzmienia, które przypomina nieco średniowieczne burdony, charakteru całości nadają dwa nietypowo brzmiące saksofony tenorowe, co jednocześnie wytycza i wpływa na kierunek kompozycji.

Czerpiąc inspirację ze stylistyki jazzu i współczesnej klasyki, jak Ornette Coleman i Terry Riley, zespół stara się grać jednocześnie "inside and outside the music", łącząc ze sobą technikę kompozycji free z tematami otwartymi na interpretację przez wszystkich muzyków zespołu.

Nieograniczone stylistycznie solówki i otwarty na ciekawe podróże horyzont możliwości, w jakie może ich zabrać każdy melodyczno-liryczny motyw, pozwala zespołowi na wcielanie wielu muzycznych form - od dronów i repetycji do formy free w stylu Alberta Aylera.
Każda kompozycja staje się wycieczką w nieznane.

https://www.facebook.com/events/155525954627025/?fref=ts

29 maja 2013, Klubokawiarnia Towarzyska, Warszawa, ul. Zwycięzców 49

g. 20, wstęp 10 zł


przysłano: 27 maja 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca