Muzyka

W słońcu i cieniu – koncertowo

– Chcieliśmy stworzyć projekt muzyczny, który będzie dla powieści tym, czym jest teledysk dla piosenki – mówi Sebastian „Stian” Pypłacz, muzyk formacji Fantazman, która jesienią 2012 roku wydała płytę inspirowaną postapokaliptyczną książką Christiana Krachta „Tu będę w słońcu i cieniu”.

Podczas koncertu w Stacji Artystycznej „Rynek” usłyszymy nowe aranżacje utworów znanych z debiutanckiego albumu Fantazmana. Charakteryzujące wydawnictwo zakręcone elektroniczne bity, podążające za subtelnym, choć energetycznym kobiecym wokalem, na żywo brzmią jeszcze bardziej klimatycznie. Narracja towarzysząca występom wprowadza słuchaczy do świata, w którym „jakby czegoś ciągle brak”. Czego? Śpiewająca w formacji od marca tego roku Ania Krawczyk wylicza: – Ram, treści, miłości… A drugi wokalista, poeta i muzyk Cezary K. Kęder, dodaje: – Sensu, formy, wolności…?

Poza Krawczyk i Kęderem w Fantazmanie udzielają się wspomniany wyżej Pypłacz, kojarzony z takimi projektami jak Pan Stian, Meet The Ambient czy Przekrój Smaków, oraz Piotr Sokołowski, basista. Każde z osobna identyfikuje się z innym muzycznym kręgiem, wszyscy razem tworzą niesamowitą mieszankę, lokującą się gdzieś pomiędzy muzyką a literaturą.

 

8 czerwca, godz. 20, Stacja Artystyczna „Rynek”, Gliwice

Wstęp wolny

 

Więcej informacji oraz terminy kolejnych koncertów na stronie: TuBede.FA-art.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/formacja.fantazman

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Katarzyna Stolarczuk
Katarzyna Stolarczuk 9 czerwca 2013, 19:30
Jestem ogromnie ciekawa zmiany wokalistki (tamta mi się podobała), czekam na nowe utwory.
przysłano: 6 czerwca 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca