Muzyka

Mysłowice dobrze brzmiące

„Mysłowice dobrze brzmiące” to pierwsza płyta kompilacyjna z najciekawszymi piosenkami zespołów z Mysłowic. Znalazły się na niej utwory mysłowickich zespołów, którzy aktualnie działają artystycznie i z powodzeniem prowadzą swoją karierę. To zarówno klasycy i uznane gwiazdy, coraz bardziej popularne zespoły średniego pokolenia, jak i całkowici debiutanci (bez płyt na koncie, ale z nagraniami na wysokim poziomie artystycznym). Obok znanych już piosenek, jest tu też kilka premier, a nawet utwory nagrane specjalnie na ten album

 

- Dobrze, że taka płyta wreszcie się ukazała. Nie wyobrażam sobie, żeby miało nas na niej zabraknąć – mówi Przemek Myszor z grupy Myslovitz, która na kompilacji pojawiła się z piosenką “Koniec lata” z najnowszej płyty “1.557”, nagranej już z nowym wokalistą, Michałem Kowalonkiem.
Płyta różnorodna stylistycznie pokazuje, że w Mysłowicach gra się nie tylko najbardziej kojarzoną z tym miastem „muzykę gitarową”, inspirowaną głównie brzmieniami z Wysp Brytyjskich. Jest tu też pop, funk, rap i punk-rock. Nie brakuje psychodelii i folkuArtyści, których piosenki znalazły się na płycie to: Myslovitz, Holly Blue, Generał Stilwell, The Marians, Czary Mary Koszmary i Ćmy, Korbowód, Milcz Serce, Natalie Loves You, Menippe, Mofoplan, Fabilus Tenz, Starfak Acidbrother i Miss Polski.

 

Wyboru piosenek dokonał Marcin Babko, dziennikarz muzyczny, wydawca i artysta audiosfery (dziś udziela się m.in. w grupach hipiersoniK i Frank Babko, w latach 90. współtworzył mysłowicką scenę psychodeliczną). Babko jest też autorem zamieszczonej w albumie subiektywnej historii muzycznej Mysłowic i producentem całości. 
Płyta wydana jest 
w pięknej oprawie graficznej autorstwa cenionej artystki intermedialnej Marty Frank. Album zawiera specjalny gadżet: dołączona kostka gitarowa przypomina, z jaką muzyką wciąż kojarzone jest to miasto, ale też, że „grać każdy może”. Wydawcą płyty jest Urząd Miasta Mysłowice.

 

Koncertowa premiera płyty „Mysłowice dobrze brzmiące” już w piątek 21 czerwca na kąpielisku Słupna w Mysłowicach. Od godz. 16 zagrają: Natalie Loves You, Milcz Serce, Generał Stilwell, Holly Blue, Negatyw i Myslovitz. Wstęp wolny. Tam po raz pierwszy będzie można zaopatrzyć się w płytę. Od 24 czerwca album (w ograniczonym nakładzie) do kupienia wyłącznie w Mysłowickim Ośrodku Kultury i nawww.falami.pl

 

TRACKLISTA:
01. Czary Mary Koszmary i Ćmy – Finko
02. Myslovitz - Koniec lata
03. The Marians - Wściekłe psy
04. Fabilus Tenz - Słodki oddech
05. Holly Blue - Watch or Play
06. Milcz Serce – Wielki Błękit 
07. Natalie Loves You - The Oak
08. Generał Stilwell - Lawina ziemna w Manizales
09. Korbowód – Outside 
10. Mofoplan – Plastelina 
11. Miss Polski - Lewy amant
12. Starfak Acidbrother - Likantropia i trans
13. Menippe - Homo Homini 

 
Płytę promuje piosenka Holly Blue „Watch or Play” (teledysk)

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 czerwca 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca