Muzyka

Premiery muzyczne na T-Mobile Nowe Horyzonty

Międzynardowowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty to nie tylko filmy. Przez 10 dni (18-18 lipca) w Klubie Festiwalowym w Arsenale posłuchać będzie można bowiem nietuzinkowych projektów najciekawszych artystów z Polski i zagranicy. W tym roku prócz koncertów wielkich gwiazd, zobaczymy też premiery koncertowe. Swój nowy album zaprezentują L.U.C & Motion Trio, Agim Dzeljilji i Igor Boxx wystąpią pod szyldem NERVY, a Rykarda Parasol pojawi się w towarzystwie Meli Koteluk i Misi Furtak. Z artystami będzie można również spotkać się w EMPIKU.

 

Zespół NERVY to nowa inicjatywa dwóch znanych wrocławskich twórców: Igora Boxxa z zespołu SKALPEL i Agima Dzeljilji z zespolu OSZIBARACK. Panowie połączyli swoją wrażliwość i doświadczenie, powołując do życia nowy muzyczny byt, w którym zawarta jest synteza wspólnych fascynacji od Reicha,  Ligeti’ego, Moondoga, po Yello czy New Order. Chwilę później do składu dołączył perkusista Jan Emil Młynarski. Muzyka składu NERVY to „brawurowa żonglerka rytmem, transową motoryką i psychodelicznymi brzmieniami, których pochodzenia nie sposób dojść – zaawansowany sampling miesza się tu z modularnym szaleństwem i energią żywej perkusji, a wszystko to rośnie na wyjątkowo żyznym gruncie wyobraźni Igora, Agim’a i Janka. Koncert w ramach festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty (20 lipca)  będzie wydarzeniem premierowym i debiutem jednocześnie.  Zespół planuje wydanie płyty na jesień. O projekcie będzie można porozmawiać z artystami na spotkaniu we wrocławskim salonie EMPIK Renoma (Świdnicka 40), 18 lipca o godz. 18:00.

 

Z kolei 23 lipca zobaczymy koncertową premierę albumu „Nic się nie stało” - wspólnego dzieła Łukasza Rostkowskiego  L.U.Ca – artysty, producenta i performera oraz akordeonowego Motion Trio. To jedna z najbardziej zaskakujących kooperacji tego roku na rynku muzycznym. Płyta „Nic się nie stało” jest opowieścią o harmonii i jej poszukiwaniu - zarówno w aspekcie muzycznym, jak i filozoficzno-życiowym.  L.U.C to artysta spajający różne technologie i dziedziny sztuki w jeden spójny przekaz, to szalony konceptor, raper i performer grywający zarówno w autobusach, halach kotłów grzewczych, hutach jak i w filharmoniach, muzeach czy Teatrze Wielkim. Na swoim koncie ma 8 albumów z pogranicza nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki i klasyki, liczne nagrody (w tym Paszport Polityki) i wyśmienite kooperacje. Motion Trio to uwielbiani za granicą polscy mistrzowie akordeonu, protoplaści odrodzenia tego niedocenianego instrumentu. Za swój siedemnastoletni kunszt artystyczny uznawani zarówno w Europie, jak i Azji czy Ameryce. Współpracują m.in. z Krzysztofem Pendereckim, Bobby McFerrinem, Leszkiem Możdżerem. Nagrali dziewięć płyt. L.U.C & Motion Trio spotkają się z fanami w EMPIKU 23 lipca o godz. 17:00.

 

W Arsenale swoją premierę zaprezentuje również Rykarda Parasol - pochodząca z San Francisco wokalistka i multiinstrumentalistka o korzeniach polsko-żydowsko-szwedzkich wystąpi 19 lipca w towarzystwie Meli Koteluk oraz Misi Furtak (Tres.b).  Uznaje się ją za królową amerykańskiego gotyku i kobiece wcielenie Nicka Cave’a. Wymieniana jest jednym tchem obok takich osobistości jak Nico, Patti Smith, PJ Harvey, Leonard Cohen, Tom Waits czy Lou Reed. Przed występem artystka pojawi się na spotkaniu w salonie EMPIK (19.07, godz.16:00), by opowiedzieć o najnowszej płycie „Against The Sun”.

 

W tym roku w Arsenale zobaczymy również m.in. wspaniałą Diamandę Galás, Tomahawk, Roniego Size’a w duecie z MC Dynamite i Mikołaja Trzaskę. Więcej informacji na: www.nowehoryzonty.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 lipca 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca