Muzyka

RPWL - DVD już w sprzedaży, zobacz kolejny fragment!

 

W ubiegły poniedziałek, 23 września ukazało się nowe DVD jednego z najciekawszych niemieckich zespołów z nurtu art-prog rocka – RPWL. Na wydawnictwie zatytułowanym „A Show Beyond Man And Time” znajduje się zapis koncert jaki odbył się w lutym br. w katowickim Teatrze Śląskim. Był to drugi występ zespołu w tym miejscu, jednak tym razem było to wydarzenie szczególne. RPWL zaprezentował bowiem po raz ostatni w całości koncertową wersję płyty „Beyond Man and Time”. Ale nie tylko. Wśród niespodzianek było także jedno z najbardziej lubianych nagrań formacji, utwór “Roses”, z gościnnym udziałem Raya Wilsona (ex-Genesis, Stiltskin). Oprócz koncertu w teatrze, na DVD „A Show Beyond Man And Time” znajdzie się także szereg materiałów dodatkowych m.in. wywiad z członkami zespołu.
 
A już teraz w oficjalnym kanale Metal Mind Productions w serwisie YouTube można obejrzeć fragment tego wydawnictwa. Utwór "Unchain the Earth (The Scientist)" dostępny jest TYM linkiem.
 
Wydawnictwo „A Show Beyond Man And Time” DVD dostępne jest w dwóch wersjach: DVD oraz 2 CD DG. A już wkrótce, 28 października ukaże się także jako 2LP.
 
RPWL to niemiecki zespół, którego muzykę można zakwalifikować jako rock progresywny z elementami art-rocka. Na ich płytach znajdziemy błyskotliwe kompozycje, chwytliwe melodie, dojrzałe i intrygujące brzmienie! To prawdziwy prog-rock z klasą – współczesny lecz nawiązujący przy tym do dobrych tradycji gatunku. W ich muzyce słychać ducha Pink Floyd - od grania coverów właśnie tego zespołu, RPWL rozpoczął w 1997 roku swoją karierę. Bardzo szybko muzycy wypracowali jednak swój własny, rozpoznawalny styl czego dowodzą wydane znakomite studyjne płyty: “God Has Failed” (2000), „Trying to Kiss the Sun” (2002), „Stock” (2003), "World Through My Eyes” (2005), „9” (2007), „The RPWL Experience” (2008), „The Gentle Art of Music” (2010). Najnowszą płytą w dyskografii RPWL jest „Beyond Man and Time” z 2012 roku i materiał z tej właśnie płyty znalazł się w programie koncertu w Teatrze Śląskim.

Płyta „Beyond Man and Time” jest pierwszym w historii zespołu albumem koncepcyjnym. Jego inspiracją było kultowe dzieło niemieckiego filozofa Friedricha Nietzsche „Tako rzecze Zaratustra”. W tej symbolicznej, stylizowanej na biblijną opowieści, tytułowy mędrzec głosi nietzscheańskie prawdy o ludzkiej naturze, o potrzebie jej przezwyciężenia, o afirmacji bytu i o wiecznym powrocie. Ustami Zaratustry autor podważa tradycyjne pojęcie moralności i przedstawia swoją koncepcję "nadczłowieka". W podobny sposób skonstruowana jest historia przedstawiona przez RPWL. Muzycznie album otworzył zupełnie nowy rozdział w karierze zespołu - mamy tu sporo elementów klawiszowych, hinduskich efektów perkusyjnych. Nowością było także użycie sitar.
 
RPWL – skład:
Yogi Lang – wokal, klawisze
Kalle Wallner - gitara
Werner Taus - gitara basowa
Marc Turiaux - perkusja
Markus Jehle – klawisze
 
RPWL online: www.facebook.com/rpwl.de
 
RPWL - A Show Beyond Man and Time DVD
Wydawca: Metal Mind Productions
Nr kat.: MMP DVD 0208
Barcode: 5907785037991
Format: DVD
Gatunek: Art/Prog Rock
Data premiery: 23.09.2013
 
Lista utworów:
 
1. Transformed
2. We Are What We Are (The Keeper)
3. Beyond Man and Time (The Blind)
4. Unchain the Earth (The Scientist)
5. The Ugliest Man (The Ugly)
6. The Road of Creation (The Creator)
7. Somewhere in Between (The Dream of Saying Yes)
8. The Shadow
9. The Wise in the Desert
10. The Fisherman
11. The Noon
12. Roses
 
Dodatki:
Interview with Yogi Lang and Kalle Wallner (video)
The Band’s Commentary (audio track)
Photo gallery
Desktop images
Discography
 
RPWL - A Show Beyond Man and Time 2CD DG
Wydawca: Metal Mind Productions
Nr kat.: MASS CD 1475 DGD
Barcode: 5907785038004
Format: 2CD DG
Gatunek: Art/Prog Rock
Data premiery: 23.09.2013
Lista utworów:
 
CD 1:
 
1. Transformed
2. We Are What We Are (The Keeper)
3. Beyond Man and Time (The Blind)
4. Unchain the Earth (The Scientist)
5. The Ugliest Man (The Ugly)
6. The Road of Creation (The Creator)
7. Somewhere in Between (The Dream of Saying Yes)
 
CD 2:
 
1. The Shadow
2. The Wise in the Desert
3. The Fisherman
4. The Noon
5. Roses

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 września 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca