Muzyka

Najbliższe plany wydawnicze wytwórni Step Records

Jesień pod względem rapowych premier zapowiada się niezwykle ciekawie. Swoją cegiełkę do całego zamieszania dorzuci także wytwórnia Step Records, która opublikowała właśnie listę wydawnictw, nad którymi pracują artyści zrzeszeni pod szyldem opolskiej wytwórni oraz sztab ludzi z firmy odpowiedzialnych za właściwą promocję.

 

W październiku ukażą się 3 wydawnictwa sygnowane logiem SR. Na pierwszy ogień poszedł ZBUKU, protegowany Chady, dwudziestoletni debiutant, który uwagę słuchaczy przykuł luźnym numerem pt. „Witam Cię w Polsce” (ponad 4 mln odsłon na YouTube). Już w tym momencie można powiedzieć, że młody raper to wschodząca gwiazda i nadzieja ulicznego rapu. Album „Że Życie Ma Sens” ukazał się 11 października.

 

 

Tydzień później premierę miał wspólny album Miuosha i Onara pt. „Nowe Światło”.  Dwóch raperów, dwie wyraziste osobowości ze sporym stażem na scenie, dwa spojrzenia na muzykę – artyści dzięki temu stworzyli album kompletny, przemyślany od pierwszego, po ostatni numer, udowadniając, że z rapem można iść przez życie i ewoluować wraz z jego biegiem.

 

 

 

25 października ukaże się audiobook kolejnego debiutanta – Rovera, kieleckiego rapera, którego poprzedni krążek ,“24”, spotkał się ze świetnym odbiorem koneserów ambitnego, emocjonalnego rapu. Co ciekawe, artysta do płyty dołączył 30-stronnicowe opowiadanie stanowiące integralną część płyty, będące zarazem pomostem między dwoma pasjami Rovera – muzyką i książkami.

 

 

 

Jakiś czas temu sieć obiegły tajemnicze filmiki o kryptonimie Zaraza. Środowisko hip-hopowe zawrzało. Słuchacze głowili się nad zagadką: Czyj album zapowiadany może być w ten niekonwencjonalny sposób? Czas pokazał, że chodziło o projekt Zaraza – uznany duet producentów, którzy postanowili połączyć swe siły i stworzyć jeden z najlepszych koncept albumów w polskim rapie. Tym sposobem w Święto Zmarłych ukaże się wspólny krążek DJ-a B (Molesta Ewenement) oraz Szczura (JWP), naszpikowany wręcz ksywkami gości z najwyższej półki (m.in. Sokół, Pezet, Juras, Diox, Małpa, Hades, Medium) oraz wschodzących raperów z potencjałem (m.in. Hukos, Cira, Praktis). O nietypowości projektu świadczy już pierwszy klip – Dom Zły.

 

 

 

Kolejną pewną listopadową premierą Step Records będzie album Kobry „Golden Era”. Klip do tytułowego numeru spotkał się ze skrajnymi opiniami – począwszy od ostrych ataków hejterów, po zachwyt słuchaczy zafascynowanych nową szkołą i brzmieniem trap. Jak zapewnia artysta, album będzie miał wiele oblicz i już niebawem zaprezentowane zostaną kolejne, skrajnie różne numery promujące płytę.

 

 

 

Ponadto jeszcze w listopadzie ukaże się pierwszy teledysk promujący zapowiadaną solową płytę Włodiego, która znajduje się obecnie w fazie finalizacji wokali. Nad solowymi płytami pracują Hukos, Cira i Bezczel. Artyści są w zaawansowanym stadium prac nad albumami i przy dobrych wiatrach, jeszcze w tym roku ukażą się pierwsze single zapowiadające ich płyty.

 

Wytwórnia potwierdza także nieoficjalne informacje dotyczące Chady. Raper od jakiegoś czasu dzięki kilkudziesięciogodzinnym przepustkom pojawia się w studiu i zarejestrował już kilka numerów na kolejny solowy album. Być może podczas jednej z przepustek uda się zrealizować pierwsze klipy promujące ten krążek.

 

Na ukończeniu znajduje się także solowy album Spinache’a, promowany do tej pory przez jeden z hitów ostatnich miesięcy „Podpalamy noc”. Artysta zabierze słuchaczy w świat nowoczesnej muzyki miejskiej, przepełnionej inspiracjami płynącymi z najróżniejszych nurtów muzycznych. Jeżeli wszystko potoczy się zgodnie z planem, płyta ukaże się z końcem grudnia.

 

 

 

Swego rodzaju zwieńczeniem ciężkiej, całorocznej pracy Step Records w roku 2013, a zarazem wejściem z impetem w 2014 rok, będzie pierwsza w historii wytwórni składanka z premierowymi numerami pt. „Rap Najlepszej Marki”. Album powstawał w tajemnicy przez ostatnie trzy lata i jak zapewniają włodarze opolskiego labelu, nie znajdziemy na nim zapychaczy, lecz same, starannie wyselekcjonowane bangery, na czele z tytułowym numerem, w którym udzielą się prawie wszyscy artyści reprezentujący SR. W kilku słowach, Rap Najlepszej Marki to: niespodziewane kolaboracje, nowe wersje dotychczasowych hitów, hip-hopowy łamacz karków. Na płycie m.in. Chada, Kajman, Onar, Hukos, Cira, Młody M, ZBUKU oraz kilku gości spoza labelu, którzy na razie pozostają tajemnicą. Płyta znajduje się w końcowej fazie produkcji i ukaże się na przełomie stycznia i lutego 2014.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 pazdziernika 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca