Muzyka

Lady Pank Akustycznie

Ciężko byłoby znaleźć kogoś w Polsce, kto nigdy nie słyszał Lady Pank. Na ich koncerty przychodzą tłumy fanów w każdym wieku. Chyba nie ma już dziś tak elektryzującego zespołu na polskiej scenie muzycznej, który w dodatku mógłby się pochwalić na tyle imponującym, bo 30-letnim stażem.

Historia zespołu zaczeła się 1981 r. za sprawą Andrzeja Mogielnickiego - prawnika, poety oraz tekściarza i Jana Borysewicza - gitarzysty grającego w tym czasie w Budce Suflera. Razem nagrali piosenkę "Mała Lady Punk" i właśnie od tego kawałka wzięła się nazwa założonego później zespołu - Lady Pank. Tak zaczęła się droga na szczyt: płyty wyprzedawane do ostatniej (zespół ma ich na koncie ponad 20), tysiące fanów na koncertach, piosenki na czołówkach list przebojów. Muzycy, jak na kapelę typowo rockową przystało, żyją szybko i ostro, nie stronią od używek i ekscesów. Te, na które pozwalali sobie liderzy Lady Pank, doprowadziły do kilku dramatycznych wydarzeń w karierze grupy. Było przymusowe zawieszenie działalności, było kilka lat w Stanach Zjednoczonych... Jednak po okresach ciszy wracali, nagrywali kolejne płyty, wypuszczali w eter kolejne przeboje.

"Mała wojna - akustycznie"  to album zespołu, wydany w 1995 roku. Nagrania dokonano w studio S-1 Radia Łódź S.A. podczas koncertu akustycznego 17 grudnia 1994 roku. Koncert był transmitowany przez Polskie Radio Łódź i II program TVP.  W materiale telewizyjnym znalazł się również utwór "Nie wierz nigdy kobiecie", pierwsza kompozycja Jana Borysewicza z czasów, gdy jeszcze grał w Budce Suflera.

W Krakowie, jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiego rocka wystąpi na szczególnym, bo właśnie akustycznym koncercie.
" Mała Lady Punk" ,"Mniej niż zero", "Wciąż bardziej obcy", "Kryzysowa narzeczona", "Zostawcie Titanica" zabrzmią w zupełnie nowych aranżacjach.
 

LADY PANK Akustycznie

 

LADY PANK Akustycznie

Kraków – 30.03.2014 Kijów Centrum al. Krasińskiego 34
Otwarcie wejść 17:30 Start 19:00
Bilety przedsprzedaż 110zł, 95zł, 80zł  w dniu koncertu 120, zł 105zł, 90zł

Bilety do nabycia:

BILETY KOLEKCJONERSKIE:

Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8
Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Metal Shop, ul. Długa 17
Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23
Carton Shop, ul. Floriańska 36
Kijów Centrum al. Krasińskiego 39
Galeria Kazimierz ” stoisko TAKT 24″ (poziom 0)
Loch Ness Pub, ul. Warszawska 15

Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

Kup bilet nie wychodząc z domu Ticketpro

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 stycznia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca