Muzyka

Philippe Herreweghe i Collegium Vocale Gent we Wrocławiu - Akademia Bachowska 3 - 9.02.2014

Akademia Bachowska z Philippe Herreweghe we Wrocławiu - 3 - 9 lutego 2014 r.

Filharmonia Wrocławska zaprasza do udziału w Akademii Bachowskiej, która odbędzie się we Wrocławiu od 3 do 9 lutego 2014 roku.

 

Jest  to przedsięwzięcie organizowana przez Filharmonię Wrocławską oraz Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego  poświęcone interpretacji muzyki Johanna Sebastiana Bacha połączone z serią kursów mistrzowskich przeznaczonych dla studentów.Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Orkiestra i Chór Collegium Vocale Gent pod dyrekcją Philippe’a Herreweghe.

 

Philippe Herreweghe to największy autorytet, jeśli chodzi o muzykę Bacha. Przed ponad czterema dekadami założył w belgijskiej Gandawie zespół Collegium Vocale, który niestrudzenie dąży do jak najbardziej zgodnego z estetyką epoki wykonawstwa muzyki Bacha.

 

Podczas Akademii Bachowskiej młodzi muzycy zakochani w epoce baroku będą mieli możliwość wzięcia udziału w kursach mistrzowskich u solistów i koncertmistrzów Collegium Vocale Gent. Co więcej, prowadzone przez samego maestra Herreweghe próby słynnego Collegium Vocale do Mszy h-moll będą otwarte dla publiczności.

Koncerty Akademii Bachowskiej to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych rozpoczętego właśnie roku. Na początek, 5 lutego, mistrzowie z Gandawy wykonają młodzieńczą kantatę Bacha Ich hatte viel Bekümmernis BWV 21, motet Jesu Christ, meins Lebens Licht BWV 118 i Magnificat BWV 243.

 

Ponieważ we Wrocławiu również nie brakuje doskonałych artystów zajmujących się wykonawstwem historycznym, 6 lutego zaprezentuje się Wrocławska Orkiestra Barokowa, jedyny w Polsce działający przy filharmonii zespół grający na instrumentach dawnych.

Efekty warsztatów Akademii Bachowskiej usłyszymy 7 lutego na koncercie kursantów pod batutą pochodzącego z Australii maestra Benjamina Bayla.

 

Podczas finału Akademii, 9 lutego, prowadzone przez mistrza Philippe’a Herreweghe Collegium Vocale Gent wraz z Wrocławską Orkiestrą Barokową i znakomitymi solistami wykonają Mszę h-moll BWV 232 nazywaną „Wielką”, uznawaną przez wielu za najdoskonalsze dzieło wszechczasów.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 stycznia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca