Muzyka

„Love Renovatio”, czyli Edyta Bartosiewicz w trasie

 

Jeśli jest polska wokalistka, która w pełni zasłużyła na określenie „powstała jak feniks z popiołów”, to z pewnością jest nią Edyta Bartosiewicz. Po latach nieobecności na rynku nagrała płytę, która błyskawicznie okryła się platyną. Kilka dotychczasowych koncertów (2013/2014) wyprzedało się w tempie, o jakim mogą marzyć najlepsze zachodnie gwiazdy. Cierpliwość fanów wreszcie została nagrodzona. Edyta Bartosiewicz w kwietniu i maju odwiedzi dziesięć polskich miast.

 

Trasa koncertowa „Love Renovatio” rozpocznie się 11 kwietnia (piątek) w łódzkim Teatrze Wielkim, a zakończy 13 maja (wtorek) w warszawskim Palladium. Artystce towarzyszyć będzie zespół złożony z ośmiu muzyków. Każdy z koncertów będzie miał specjalnie opracowaną na trasę „Love Renovatio” scenografię oraz światła, które podkreślą urodę piosenek Edyty.

 

- Cieszę się na to spotkanie z moim fanami. Zawsze mnie wspierali, dają mi wiele energii, tak wiele, że sama jestem nieraz tym zaskoczona i poruszona. To motywuje mnie, by na scenie dać z siebie naprawdę wszystko. Nie powinno zabraknąć piosenek z „Love”, ale będą też i te z „Renovatio”. Lista utworów nie jest jeszcze do końca zamknięta. Cały czas się zastanawiam, czy czegoś nie dodać… - mówi Edyta Bartosiewicz.

 

Artystka zadebiutowała z grupą Holloee Polloy (1990 r.), a jej pierwszą solową płytą była „Love” (1992 r.). Od tego momentu kariera Edyty to pasmo sukcesów. Osiągała je jako wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Najlepsi polscy wokaliści nagrywali z nią single, które zazwyczaj osiągały czołowe miejsca na listach przebojów.

 

Przy okazji premiery „Renovatio” (2013 r.) pisano: „Edyta zniknęła na bardzo długo. Powróciła  po blisko 15 latach przerwy, a wraz z nią jakość i sens w mainstreamowej muzyce rockowej. „Renovatio” to szósta solowa płyta artystki, która  ukazała się 1 października. Historia jej powstawania jest dość nietypowa. Partie instrumentalne zostały zarejestrowane w 2002 r. Ukazał się wtedy nawet singiel pt. „Niewinność”, ale ostatecznie artystka nie zdecydowała się na wydanie płyty. Dopiero rok 2013 przyniósł upragnione zakończenie prac nad albumem. Jak sama Edyta mówi, nie jest to płyta sensu stricte, ale cały bagaż życiowy zawarty w głosie, muzyce i tekstach. Na „Renovatio” znajduje się trzynaście utworów, w tym wspomniana już wcześniej „Niewinność”, singiel „Rozbitkowie” oraz znana z Programu 3 PR „Madame Bijou”.

 

 

 

- Postaramy się, by koncerty trasy „Love Renovatio” były wyjątkowe. Prawdopodobnie zagramy komplet utworów z najnowszej płyty, a bogaty skład instrumentarium daje nam fantastyczne możliwości aranżacyjne. Będzie harfa, nie zabraknie sekcji dętej… Chcemy zrobić wszystko, by te piosenki zabrzmiały tak jak na to zasługują; świeżo, porywająco, a tam gdzie trzeba nastrojowo – kończy Edyta.


 

Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na dziesięć koncertów Edyty Bartosiewicz:

  • Łódź, 11 kwietnia 2014 r. (piątek), Teatr Wielki (pl. Dąbrowskiego);

  • Poznań, 12 kwietnia 2014 r. (sobota), Sala Ziemi, (ul. Głogowska 14);

  • Kraków, 14 kwietnia 2014 r. (poniedziałek), Kino Kijów (Al. Z. Krasińskiego 34);

  • Zabrze, 15 kwietnia 2014 r.(wtorek), Dom Muzyki i Tańca (Gen. De Gaulle'a 17);

  • Wrocław, 17 kwietnia 2014 r. (czwartek), Teatr Muzyczny Capitol (J. Piłsudskiego 17);

  • Szczecin, 4 maja 2014 r. (niedziela), Hala Opery na Zamku (ul. Energetyków 40);

  • Gdańsk, 6 maja 2014 r. (wtorek), Filharmonia Bałtycka (Ołowianka 1);

  • Bydgoszcz, 8 maja 2014 r. (czwartek), Filharmonia Pomorska (ul. A. Szwalbego 6);

  • Białystok, 10 maja 2014 r. (sobota), Opera w Białymstoku (ul. Odeska 1);

  • Warszawa, 13 maja 2014 r. (wtorek), Palladium, (ul. Złota 9).

 

Koncerty w każdym z miast rozpoczną się o godz. 19:30. Wejście od 18:30.

Partnerami technologicznymi trasy są firmy: Transcolor oraz GMB pro sound. Patronat medialny objęła stacja Zet Gold.

Bilety na wydarzenia – ceny: 120, 140, 160 zł oraz po 100 zł (Palladium miejsca stojące na parterze) - można nabyć w sieci ticketpro.pl (empik, media markt, saturn i in.) i na portalach: bilety24.pl, bilety.fm, biletomat.pl oraz w kasach sal, w których odbywają się koncerty. Zamówienia grupowe (powyżej 20 osób, 10 % rabatu) oraz informacje o dostępnych miejscach i punktach sprzedaży biletów prosimy kierować do organizatora - Agencja Artystyczna Monolit: + 48 518 522 581, www.monolitart.com.pl, biuro@monolitart.com.pl. Współpraca z mediami: + 48 519 746 486, press@monolitart.com.pl.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 lutego 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca