Muzyka

Eksperymentalna mieszanka muzyki, teatru i tekstu poetycznego w klubie Firlej!

29 marca przyłączamy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Ogólnopolska akcja Dotknij Teatru projekt artystyczno-edukacyjny, który poprzez różnorodne działania popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach, zachęcając widzów do aktywnego uczestnictwa w życiu teatralnym. Z tej okazji przygotowaliśmy serię wydarzeń artystycznych, które przybierając różnokształtne formy, nawiązywać będą do szeroko rozumianej sztuki scenicznej. Sobota będzie dniem eksperymentalnej mieszanki teatru, muzyki i tekstu poetycznego.

ODA Firlej przyłącza się do obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Z tej okazji 29 marca odbędzie się szereg wydarzeń artystycznych nawiązujących do szeroko rozumianej sztuki scenicznej. Zapraszamy.

/////////////////////////
rozkład wydarzeń
/////////////////////////

13:00 – 15:00
Dolnośląska Giełda Fonograficzna

29 marca cotygodniowa giełda fonograficzna dedykowana będzie wydawnictwom związanym z piosenką literacką, poezją śpiewaną, piosenką autorską, kabaretową, itp., ale również muzyką teatralną i filmową. Zachęcamy wszystkich bywalców do przynoszenia płyt, kaset nawiązujących muzycznie do wyżej wymienionych gatunków. 
Na giełdzie przeprowadzona będzie również zbiórka płyt zawierających autorskie recytacje klasycznych poetów, które później wykorzystane będą na wieczornym koncercie w Firleju. Płyty zostaną zwrócone.

www.fb.com/DolnoslaskaGieldaFonograficzna

/////////////////////////

17.30    
Projekcja spektaklu „Złowiony” J. Grzegorzewskiego 

Złowiony: Rekonstrukcje – zrealizowany przez Jacka Petryckiego zapis spektaklu w Teatrze Polskim we Wrocławiu należy do najbardziej nietypowych doświadczeń w całej biografii twórczej Jerzego Grzegorzewskiego. Spektakl zafunkcjonował jako wydarzenie z pogranicza muzyki i teatru, jego pokaz odbył się podczas XIX Festiwalu Muzyki Współczesnej we Wrocławiu.

////

Po seansie odbędzie się prelekcja Niny Karniej 
"Funkcja muzyki w teatrze na podstawie Złowionego w reż. Jerzego Grzegorzewskiego i Dziadów w reż. Michała Zadary"

/////////////////////////

19:00
Wieczór poezji śpiewanej + rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego

zagrają

PAIDE

DJ, recenzent muzyczny, aktywny działacz wrocławskiego radia
internetowego radio-alternator.com, w ostatnim czasie intensywnie
zaangażowany w projekt Polish Juke - inicjatywę promującą polskich
producentów zainspirowanych footwork/juke z Chicago. W swoich setach
prezentuje szerokie spektrum muzyczne od awagardy, aż po muzyke taneczną. Wielbiciel amerykańskiego undergroundu i wszelkich jego odmian: nowoorleańskiego NOLA Bounce, Jersey Club, Trapu, ale przede wszystkim Footworka i Juke.
*
http://www.radio-alternator.com/
http://www.mixcloud.com/Paide/
https://www.facebook.com/polishjuke


HANJAN - elektropoezja 

poetka korzystająca z dostępnych słów i emocji. Wraz z zespołem There's something I've got to tell you zaprezentuje własne teksty do muzyki średnio improwizowanej. Zespół w składzie co najmniej dwuosobowym - Tadeusz Szmigiel - kompozycje, saksofon sopranowy, elektronika i Maciej Waszkiewicz - bas.


ARIAMAN

czyli syn Słońca, to pseudonim współczesnego barda prymitywisty, zapożyczony z Nietoty Tadeusza Micińskiego. Postać tajemnicza i niepokojąca, śmieszna i tragiczna zarazem. Jego sztuka to skowyt pokolenia w formie dawnego kultu pogan. Ariaman istnieje tylko na kasecie video, jego wizerunek sceniczny niesie skojarzenia z neofolkiem oraz z czymś, czego nie da się dokładnie ustalić. 

STASZEK KANIA

młodo wyglądający, cywilizujący się Wiking na modłę francuską, nie pragnący wiele od życia, po prostu, jak to skromny Polak, chce, by tylko w życiu być bogatszy od Billa Gatesa i sławniejszy od Jana Pawła Drugiego. Staszek zaprezentuje brutalne hetero disco w klimacie, w jednym utworze proszącym słuchaczy o wyrozumiałość, ze względu na młody wiek twórczy oczywista rzecz.


/////////////////////////

po koncertach Song Sesja, czyli improwizowana piosenka literacka
//
czy w takich gatunkach jak poezja śpiewana lub piosenka literacka jest miejsce na improwizację? Song Sesja to otwarta scena dla wszystkich lubiących piosenki, na której wszystkie możliwe piosenkowe chwyty są dozwolone. Od krzyczenia w hałasie po delikatne śpiewanie a capella. Najważniejsze są słowa i melodia. Przynieś swój wiersz, fragment prozy, albo zaimprowizuj coś na poczekaniu. Do dyspozycji mamy scenę, instrumenty i swoje piękne głosy.


/////////////////////////

Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiej akcji Dotknij Teatru / www.dotknij-teatru.pl/
Więcej informacji:
https://www.facebook.com/events/855598367799384/
http://firlej.wroc.pl/program/2014,03,448.html


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Tekster
Tekster 16 marca 2017, 01:40
tekston.pl/ teksty
Prawnik
Prawnik 8 lutego 2018, 03:50
monitorprawa.pl/
przysłano: 20 marca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca