Muzyka

JAZZ TIME - V edycja

Jazz Time we Wrocławskim Klubie Formaty przy  ul. Samborskiej 3-5

27 kwiecień (niedziela); godz.:18:00 WSTĘP: 15 zł

 

JAZZ TIME, to jednodniowy event muzyczny, który ma na celu promocję muzyki jazzowej, przedstawienie różnych stylów w tym gatunku muzycznym oraz promocję młodych, polskich muzyków i twórców jazzowych, przybliżenie ich twórczości oraz świeżego spojrzenia na muzykę.


Podczas piątej edycji wystąpią:


Łukasz Kokoszko Trio
Trio powstało na początku 2014 r. we Wrocławiu z inicjatywy Łukasza Kokoszko. Jest tym, o czym każdy jazzowy muzyk, nie tylko gitarzysta, marzy, aby stworzyć projekt wyłącznie w trio, z kontrabasem i perkusją jako sekcją. Muzyka, którą wykonują jest inspirowana dokonaniami gitarzystów takich jak Kurt Rosenwinkel Mike Moreno czy Gilad Hekselman. Jest to granie w nowoczesnym idiomie jazzu, jednak osadzone w tradycji i dokonaniach mistrzów be bopu oraz nowoczesnego mainstreamu i nowojorskiej sceny jazzowej.


Skład zespołu:
Łukasz Kokoszko - gitara,
Grzegorz Piasecki - kontrabas,
Piotr Budniak - perkusja

FREEWAY QUINTET
Zespół wywodzący się z młodej polskiej sceny jazzowej. Zespół został założony w 2009 roku przez obecnych liderów- Piotra Szweca i Marcina Kużdowicza. Freeway Quintet, to laureat licznych nagród na krajowych i zagranicznych konkursach jazzowych m.in.: nagroda publiczności podczas Getxo Jazz Festival (2013), II nagroda podczas Jazz Juniors (2010).


Charakterystyczna dla muzyki zespołu FQ jest „polskość”, która objawia się w nawiązaniach do polish jazzu (Komeda, Namysłowski) oraz widocznymi inspiracjami muzyką rodzimych kompozytorów muzyki poważnej -Fryderyka Szopena, Karola Szymanowskiego i Wojciecha Kilara. Oprócz tego muzyka FQ pełna jest różnorodności stylistycznych. W muzyce zespołu można odnaleźć liryzm, dziką słowiańską melodykę, trochę rockowego pazura i trochę jazzu akustycznego.


Freeway Quintet jest wyjątkową muzyczną propozycją na polskim rynku muzycznym, ponieważ Jazzu z polską melodyką nie ma zbyt wiele na krajowym rynku muzycznym, gdzie od lat dominuje fascynacja amerykańską odmianą jazzu.


Zespół dzięki wspomnianej różnorodności - zdobywa fanów nie tylko wśród słuchaczy muzyki jazzowej, jednak Jazzowi fascynaci znajdują w muzyce FQ dużo stylowego, nowoczesnego jazzu. Każdy z członków zespołu jest wirtuozem swojego instrumentu o klasycznym wykształceniu jazzowym.


Skład zespołu:
Piotr Szwec – saksofon altowy i sopranowy
Krzysztof Kowalczyk – saksofon barytonowy i tenorowy, klarnet basowy
Marcin Kużdowicz – gitary
Paweł Urowski – kontrabas
Wojtek Buliński – perkusja
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 kwietnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca