Muzyka

Czesław, Lao Che, Bajzel...

Koncert z muzyką alternatywną na stałe wpisał się w program krakowskim juwenaliów. W tym roku na imprezie Juwenalia – Niepokorni zagrają: Czesław Śpiewa, Lao Che, Epolets (Ukraina), Bajzel i ET Tumason (Islandia). Koncert odbędzie się w środę, 14 maja, przed klubem Żaczek (al. 3 Maja 5). Start o godz. 17. Tradycyjnie już na tej imprezie pojawią się gwiazdy muzyki alternatywnej – zarówno z polski, jak i innych krajów. Będzie się działo!
 

Koncert Juwenalia – Niepokorni odbędzie się po raz siódmy! W minionych latach na imprezie grali m.in. Czesław Śpiewa, Hurricane Dean (Niemcy), Please The Trees (Czechy), DagaDana (Ukraina), Dick4Dick, Pustki, Fisz/Emade, 3moonboys, Muchy, Peter J. Birch & The River Boat Band, Mitch & Mitch i The Car Is On Fire.
 
 
Niepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Organizatorzy mówią: – Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru  prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata – mówią organizatorzy. W ramach cyklu, który rozpoczął się w październiku 2007 roku, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Lao Che, Voo Voo, Pati Yang, Indigo Tree, The Car Is On Fire, Lech Janerka, Świetliki, Pustki, Dick4Dick, Żywiołak, Czesław Śpiewa, Peter J. Birch, Igor Boxx, Pustki i Kapela Ze Wsi Warszawa. Producentem imprezy jest klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 kwietnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca