Muzyka

Peter J. Birch & The River Boat Band zagrają na dachu wrocławskiej kawiarni!

piątek, 20 czerwca 2014 – Wrocław

koncert na dachu Cafe Borówka (ul. Świdnicka 38 A) - g. 20

bilety: 10 zł – w przedsprzedaży / 20 zł – w dniu koncertu (do nabycie w Cafe Borówka)

 

Oto historia prawdziwa! Zagrali pierwszą próbę. Kilka dni później zagrali pierwszy koncert! W Krakowie, dla kilkuset osób – podczas juwenaliów. Tuż po pierwszym koncercie zostali zaproszeni na Opener Festival do Gdyni. Dzień po tym zaproszeniu, mając na koncie jeden występ, przyszło zaproszenie na OFF Festival Artura Rojka. Później odezwali się Słowacy z Poke Festival... i tak rozpoczęła się ta historia. Wszystko dotyczyło kapeli, która miała jeden koncert i trzy próby na koncie! Grają alternatywny folk, american country, szeroko pojęte indie. Grupę tworzą muzycy znani z wielu znanych alternatywnych grup – takich jak Happy Pills, Silver Rocket, Let The Boy Decide, Blue Raincoat czy Turnip Farm.

 

Peter J. Birch naprawdę nazywa się Piotr Jan Brzeziński. Pochodzi z Wołowa, miasta położonego na Dolnym Śląsku. Koncertował w miastach i miasteczkach na terenie całej Polski, ale też zagranicą – we Włoszech, w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Czechach, na Litwie, Słowacji oraz Łotwie. Łącznie może pochwalić się ponad dwusetką występów, a ma raptem 22 lata!

 

Po występach na letnich festiwalach Poke, Opener i OFF, przed Peterem i The River Boat Band kilka kolejnych koncertów.

 

Grupę tworzą muzycy znani z wielu alternatywnych kapel:

 

Piotrek Brzeziński – gitara, wokal (Turnip Farm, More Than Three)

Mariusz „Gobas” Szypura – syntezatory, gitara (Silver Rocket, Happy Pills)

Krystian „Pilu” Pilarczyk – perkusja (Let The Boy Decide, Blue Raincoat, Low-Cut)

Tomasz „Sztrex” Sztrekier – przeszkadzajki (Blue Raincoat, Turnip Farm)

 

Grupa zaprezentuje materiał z albumu Petera „When The Sun’s Risin’ Over The Town”. Płyta została wydana w styczniu (nakładem Borówka Music) i zebrała świetne recenzje:

 

Prasa o nowym albumie:

 

Peter sprawnie porusza się w ramach obranej estetyki. Czuje folk. Ma go w genach! Może to nieślubne dziecko Boba Dylana i Joni Mitchell? – Angelika Kucińska, „Przekrój”

 

Kapitalnie stopniuje napięcie i buduje nastrój. Aż trudno uwierzyć, że ten kawał dojrzałej muzyki nagrał chłopak, który ma dwadzieścia parę lat. – Robert Sankowski, „Gazeta Wyborcza”

 

Mamy do czynienia z 40 minutami przemyślanej, pięknej muzyki, z 11 kompozycjami z charakterem, będącymi świadectwem dojrzałości młodego Piotra Brzezińskiego i jego dużej samoświadomości. Czy to wystarczy, by zawojować Europę i świat? Pewnie nie, ale życzę mu z całego serca, by wybił się nad Wisłą. Ma na to papiery! – Jerzy Gibadło, portal „T-Mobile Music”

 

„When the Sun’s Risin’ Over the Town” to bardzo dojrzały i przemyślany debiut. Podczas słuchania wszystko staje się prostsze i przyjemniejsze. Otaczający świat przestaje istnieć i liczą się tylko dźwięki. Tak zaczarowana trzymam kciuki za dalsze poczynania Piotrka! – Kasia Matuszyńska, portal „Uwolnij Muzykę”

 

– Jestem zachwycony! „When The Sun’sRisin’ Over The Town” to dzieło totalnie profesjonalne. Ten dwudziestoparolatek bez większej przesady może być okrzyknięty polskim Paulem Simonem. – Sebastian Żwan, Radio Aktywne

 

Strony internetowe Petera J. Bircha:

www.facebook.com/peterjbirch

www.peterjohnbirch.com

 

Kontakt: Mini Agencja Koncertowa Borówka: borowka.music@gazeta.pl, www.borowkamusic.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 maja 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca