Muzyka

Ladies' Jazz Festival 2014 w Gdyni

 

AŻ DZIESIĘCIORO GŁÓWNYCH WYKONAWCÓW.
KONCERTY W SALACH KONCERTOWYCH
I PRZESTRZENI PUBLICZNEJ GDYNI.
PO RAZ PIERWSZY W HISTORII FESTIWALU
KONCERT W FILHARMONII KASZUBSKIEJ
W WEJHEROWIE.

NIKKI YANOFSKY PO RAZ PIERWSZY I JEDYNY W POLSCE!
BANDA MAGDA I MONSIEUR PERINE Z PIERWSZYMI KONCERTAMI W POLSCE!
MÓJ JOBIM - SPECJALNY PROJEKT NA 25LECIE DZIAŁALNOŚCI ARTYSTYCZNEJ KRYSTYNY STAŃKO!
TO I JESZCZE WIĘCEJ TYLKO NA
LADIES' JAZZ FESTIVAL 2014!


 

Mimo przeszkód i trudności Ladies' Jazz Festival znowu w Gdyni, znowu
w lipcu, znowu z wyjątkowymi na skalę regionu, kraju, a nawet Europy! Jedyny festiwal jazzowy w całości poświęcony damom jazzu aż przez dziewięć dni w Gdyni, a i nie tylko!


Od 11 do 19 lipca włącznie Miasto Gdynia, jego sale koncertowe, przestrzeń publiczna, a i (po raz pierwszy w historii Festiwalu) Filharmonia Kaszubska w Wejherowie będą rozbrzmiewać fenomenalną, kobiecą muzyką jazzową na najwyższym światowym poziomie!

Niewątpliwie największą gwiazdą tegorocznej edycji Ladies' Jazz Festival jawi się młodziutka Kanadyjka o nieprzypadkowo znajomo brzmiącym nazwisku, na którego brzmienie oszalał cały wszechświat, Nikki Yanofsky. W wieku 12 zaledwie lat jako najmłodszy wykonawca zdominowała szwajcarski festiwal w Montreau. W tym roku wydaje swoją drugą (już w wielu krajach okrzykniętą złotą) płytę, a w Europie wystąpi tylko dwa razy w tym sezonie, i jednym z tych występów będzie właśnie na Ladies' Jazz Festival 2014!

Nie mniej gorąco może być na wejherowskim koncercie, znów jakby trochę znajomo brzmiącego zespołu, BANDA MAGDA, prowadzonego przez zamieszkałą w NYC gorącą Greczynkę Magdę Giannikou. Ta obdarzona niemal artystycznym ADHD i zaraźliwym poczuciem humoru dziewczyna przeniesie nas w świat (a jakże!) francuskiej piosenki, filmów Felliniego, argentyńskiego tanga i brazylijskiej bossy - a i tak to nie wszystko, co oni wyprawiają!

Po kolei:

11.07. - kolumbijska rewelacja zdobywająca przebojem świat: Monsieur Perine - i niech nie zwiedzie Was nazwa: zespół prowadzony jest silną, piękną i niezwykle utalentowaną kobiecą ręką, a energii będą mogli użyczać niejednemu meczowi Mistrzostw Świata w Brazylii!


 

12.07. - Monika Borzym. Ta dziewczyna już na pierwszej swojej płycie nagranej od razu w sercu jazzu, w USA, pokazała, że gra tylko z najlepszymi! Teraz ma już nową płytę, tym razem ze swoimi tekstami i bardzo często z własną muzyką. I znów rewelacja: wśród gości i John Scofield i Chris Parker, i Randy Brecker. W kraju, w którym płyty nie sprzedają się wcale, czyli w Polsce już po tygodniu zdobyła tytuł złotej! Niedawno widzieliśmy koncertującą Monikę Borzym z Włodkiem Pawlikiem na Mazowszu i już nie możemy doczekać się Jej występu na Ladies' Jazz Festival w Gdyni!


 

13.07. - wspomniana już niemożliwa, roztańczona, stepująca, grająca na akordeonie, kontrabasie, śpiewająca i rozgrzewająca do czerwoności Banda Magda w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie!


 

17.07. - NIKKI YANOFSKY. Kobiecy jazz naszych czasów należy do Niej,
a za chwilę będzie niekoronowaną królową! Swing, jazz, świeżość
i wspaniały głos i interpretacje. Tak gorącej gwiazdy w Polsce jeszcze nie było!


 

18.07.- Krystyna Stańko i Jej Jobim. W tym roku Krystyna Stańko obchodzi 25lecie swojej działalności artystycznej. I jest w fantastycznej formie: najpierw genialny album z piosenkami Petera Gabriela, potem Szymborska, a teraz poprosiliśmy Panią Profesor, by wzięła na warsztat samego Jobima… Specjalny projekt przygotowany właśnie tylko na Ladies' Jazz Festival! Sami umieramy z ciekawości!


 

Ponadto:

11VII Hanna Woźniak
12 VII Saksofonarium
15 VII Agnieszka Maciaszczyk
18 VII Karolina Śleziak
19 VII Bardotka Trio

Mnogość propozycji. Krajowe i światowe premiery. Gorące nazwiska
i gwiazdy, na które za chwilę nie będzie nikogo w Polsce stać.
Jeszcze raz Gdynia letnią światową stolicą kobiecego jazzu.
Zapraszamy 11-19.07. Ladies' Jazz Festival 2014.

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 czerwca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca