Muzyka

Raging Fyah akustycznie w Polsce

Raging Fyah to idealny dowód na to, że reggae ma się dobrze, a ruch Reggae Revival i artyści go reprezentujący rosną w siłę.  Grupa, zaskarbiła sobie sympatię międzynarodowej publiczności swoim debiutanckim albumem "Judgement Day" powraca do Wrocławia by 20 lipca zagrać akustyczny materiał z nowego krążka. Koncert odbędzie się w klimatycznych gotyckich wnętrzach klubu muzycznego Stary Klasztor mieszczącego się obok Rynku przy ul. Purkyniego 1.

 

Płyta "Destiny" wydana 17 czerwca jest potwierdzeniem tego, że Raging Fyah dorosło nie tylko pod względem wieku, ale i potężnego doświadczenia muzycznego, którego nabierali przez ostatnie lata. We Wrocławiu grupa zagra absolutnie wyjątkowy akustyczny koncert, a w takiej formule nie często można zobaczyć ich na żywo. Koncert bez prądu będzie zarówno świetną propozycją dla wszystkich miłośników muzyki reggae. Subtelny, spokojny, ale wciąż mocno osadzony w charakterystycznym brzmieniu zespołu.

 

Raging Fyah jest jedną z najbardziej utalentowanych i najbardziej dynamicznie rozwijających się grup jakie kiedykolwiek pojawiły się jamajskiej scenie muzycznej. Zespół powstał w 2006 roku i tworzy go sześciu wspaniałych muzyków: Anthony Watson, Courtland White, Demar Gayle, Delroy Hamilton, Kumar Bent i Mahlon Moving, którzy postanowili na nowo rozpalić płomień pozytywnego przesłania w przemyśle muzycznym. Chociaż ich uniwersalność pozwala im grać wszystkie gatunki muzyki, to większość ich piosenek - inspirowanych pasją tworzenia i doświadczeniami życiowymi - to po prostu roots rock reggae. Piszą własne piosenki oraz teksty, w których każde słowo dotyka duszy słuchacza, podnosząc go na duchu i motywując do pozytywnego działania ludzi ze wszystkich środowisk społeczno-ekonomicznych i kulturowych.

 

Ich melodyjne granie i harmonie wokalne są bardzo często porównywane do legendarnych artystów takich jak Bob Marley, Peter Tosh czy Third World. Zespół posiada także własną wytwórnię, Raging Fyah Productions, po szyldem której wydali swój debiutancki singiel „Peace Reigns”, a następnie „Fight”, jak również „H20 Riddim”, na którym swoje utwory nagrało kilku popularnych artystów reggae i dancehall. Zespół stara się zmieniać świat, każdą nutą, każdą piosenką, rozpalając światło nadziei w miejscach ciemności, burząc bariery pomiędzy ludźmi.

 

Na swoim koncie mają dwa albumy - rewelacyjnie przyjęty debiut „Judgement Day” oraz najnowsze wydawnictwo "Destiny". Ponadto zagrali dziesiątki koncertów na całym świecie pojawiając się na takich festiwalach jak: Rototom Sunsplash, Summerjam, Garrance Reggae Festival czy Reggae Sun Ska Festival.

 

Raging Fyah Akustycznie

20.07.2014 (niedziela), godz. 20:00

Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

 

BILETY: 25 zł – przedsprzedaż, 30 zł - w dniu koncertu. Bilety dostępne w całej Polsce w salonach Empik, Saturn I Mediamarkt oraz on-line w  serwisach www.biletin.pl oraz www.ticketpro.pl

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 lipca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca