Muzyka

YIRUMA - światowej sławy pianista i kompozytor po raz pierwszy w Polsce

 

Światowej sławy pianista i kompozytor, niezrównany talent wśród muzyków – YIRUMA po raz pierwszy zagości w Polsce! Jego muzyka zachwyca ekspresyjnością i żywiołowością połączoną z delikatnymi dźwiękami. Popularność YIRUMY nie słabnie od momentu wydania jego rewelacyjnego albumu „First Love” w 2001 roku. Artysta regularnie koncertuje po Azji, Europie i Ameryce Północnej wypełniając sale widzami po same brzegi. Teraz nadszedł czas na Polskę! Już w listopadzie YIRUMA zagra w Krakowie i w Poznaniu!

 

YIRUMA to pseudonim sceniczny Lee Ru-my urodzonego 15 lutego 1978 roku. W języku koreańskim „Yiruma” oznacza „Osiągnięcie”. Artysta ma powody, by posługiwać się właśnie takim pseudonimem. Od najmłodszych lat bowiem przejawiał talent muzyczny. Grę na pianinie zaczął jako pięciolatek, a gdy skończył jedenaście lat przeprowadził się do Londynu, gdzie uczęszczał do szkoły muzycznej The Purcell School. W grudniu 1996 roku wziął udział w nagraniu albumu The Musicians of Purcell. Po ukończeniu szkoły w 1997 roku YIRUMA kontynuował naukę na kierunku kompozycji w King’s Collage London. Już wtedy ten obiecujący młody pianista zyskał popularność i uznanie w Europie wydając swój pierwszy album „Love Scene” w legendarnej wytwórni fonograficznej Decca Records.

 

W 2002 roku YIRUMA, jako pierwszy koreański artysta, otrzymał zaproszenie do udziału w prestiżowym wydarzeniu świata muzyki MIDEM w Cannes organizowanym co roku we Francji od 1967 roku. Jego albumy zostały wydane na początku jego kariery w Europie i w Azji, a obecnie są dostępne na całym świecie poprzez wiele stron internetowych, takich jak iTunes, Amazon oraz wytwórnie płytową Stopm Records.

 

Twórczość YIRUMY znajduje swoich zwolenników na całym świecie. Artysta wielokrotnie wyruszał w trasy po Azji, Europie i Ameryce Północnej. Wszędzie jego ekspresyjna i wypełniona emocjami muzyka spotykała się z niezwykłym uznaniem. Teraz także polska publika będzie miała okazję usłyszeć jego najbardziej znane utwory, takie jak „River Flows in You,” „Kiss The Rain” oraz „Maybe”. Zapraszamy na niezapomniane koncerty już w listopadzie do Krakowa i Poznania!

 

16.11.2014 – Kraków, ICE Kraków, godz. 18:00

 

17.11.2014 – Poznań, Sala Ziemi, godz. 19:00

 

Bilety do nabycia na www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.makroconcert.pl oraz w salonach Empik.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 września 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca