Muzyka

Dezerter prezentuje klip „Większy zjada mniejszego”

Na półkach sklepowych można już znaleźć najnowszy studyjny album zespołu Dezerter –„Większy zjada mniejszego”. Do tytułowego utworu powstał teledysk, który można zobaczyć tutaj:

 

 

 

Za scenariusz klipu i animacje odpowiada Dagmara Pochyła (Rabbit Hole Wytwórnia).

 

Nowa płyta powstawała od stycznia tego roku, a została zrealizowana w lipcu przez Macieja Cieślaka w Studiu im. Adama Mickiewicza oddział w Warszawie. Zespół postanowił wykonać „krok wstecz” i nagrał materiał w technice analogowej, czyli na taśmę magnetyczną i bez pomocy komputerów. Taka formuła wymusiła inny tryb pracy i rejestrowania instrumentów – większość partii należało nagrać na tzw. setkę. To z kolei przełożyło się na lepszy przepływ energii między muzykami podczas sesji. I oczywiście na brzmienie, które stało się bardziej „oldskulowe”.

 

Cztery lata, które minęły od premiery poprzedniego krążka „Prawo do bycia idiotą” pozwoliły Dezerterom przemyśleć, w którą stronę chcą podążać ze swoim słowno-muzycznym przekazem. Pomimo napisania ponad setki zaangażowanych piosenek dali radę znaleźć jeszcze tematy, o których warto mówić. Ta płyta nie jest lekką rozrywką, kwalifikuje się raczej do wagi ciężkiej i wymaga od słuchaczy zaangażowania intelektualnego. Jak twierdzi Krzysztof Grabowski, perkusista i autor tekstów: Ta płyta nie zawiera wesołkowatego „rock’n’rolla”, mimo że jest grana na gitarach, a w wokalach pojawia się sporo melodii. 10 skondensowanych, mrocznych i utworów, które  znalazły się na krążku, nie pozostawią nikogo obojętnym.

 

Lista utworów:

 

1. Rząd światowy

2. Paradoks

3. Hodowla głupków

4. Nie pytaj

5. Na bruk

6. Większy zjada mniejszego

7. Wróg

8. Koalicja

9. Dzieci gorszego Boga

10. Ścieki

 

Album zespołu Dezerter „Większy zjada mniejszego” ukazał się 6 października dzięki firmie Mystic Production.


przysłano: 7 pazdziernika 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca