Muzyka

Rimbaud na Festiwalu Conrada

Gwałtowna, intensywna i barwna muzyka inspirowana wizjami literackimi Artura Rimbaud w wykonaniu trzech muzycznych osobowości: Mikołaja Trzaski, Michała Jacaszka i Tomasza Budzyńskiego to szczególna propozycja w ramach pasma muzycznego na tegorocznym Festiwalu Conrada. Projekt Rimbaud to muzyczna odpowiedź na utwory francuskiego poety, które prowokują artystów do poszukiwania dźwiękowych ekwiwalentów bezkresnych przestrzeni, intymnego szeptu, obsesyjnych repetycji i niszczących  uderzeń morskich  fal.

 

20 października o 21:00 trio wystąpi w Alchemia Jazz Club.

Koncert będzie poprzedzony wstępem Andrzeja Sosnowskiego, jednego z najważniejszych – i być może najbardziej wymagających – współczesnych poetów.

 

Niespodziewane spotkanie trzech muzycznych osobowości: Mikołaja Trzaski, Michała Jacaszka i Tomasza Budzyńskiego zaowocowało projektemRimbaud

Rimbaud to muzyczny trójnóg o drapieżnym instynkcie elektro-freejazzowo-punkowym. To trzy osobowości - trzy wektory - trzy różne dynamiki. Każdy podąża po innej trajektorii. Różne stylistyki i środki wyrazu wyróżniające tych trzech artystów tworzą tu pełną transu i zaskoczeń strukturę. I właśnie połączenie muzyki improwizowanej i elektroniki z wokalnymi eksperymentami może okazać się największą sensacją artystyczną na polskiej scenie muzycznej.

 

Bilety w cenie 15 zł są dostępne w sprzedaży już od dzisiaj od godziny 10:00 w czterech punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2), w Sukiennicach (Rynek Główny 1/3) oraz w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11).

Bilety można będzie również nabyć przed koncertem.

 

Festiwal Conrada to największe wydarzenie literackie w Polsce. Jego 6. edycja odbywać się będzie pod hasłem Wspólne Światy. Festiwal to wspólne przedsięwzięcie Miasta Kraków, Krakowskiego Biura Festiwalowego i Fundacji Tygodnika Powszechnego.

 

Szczegóły pasma literatura i muzyka dostępne TUTAJ

Szczegółowy program Festiwalu Conrada jest dostępny na stronie: www.conradfestival.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 pazdziernika 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca