Muzyka

Pustki, Teddy Jr. & The Undertakers i Jóga na Niepokornych w Krakowie!

Trzy zespoły, trzy style muzyczne, a każda z grup promująca nowe nagrania i wydawnictwa. W czwartek, 27 listopada, w krakowskim klubie Żaczek (al. 3 Maja 5) zagrają: Pustki, Teddy Jr. & The Undertakers i Jóga. Koncertom towarzyszyć będzie wystawa zdjęć łódzkiego fotografa Jarosława Klamki. Impreza rozpocznie się o godz. 19.30.

 

Pustki

To jeden z najważniejszych polskich zespołów ostatniej dekady. Na koncie mają świetne albumy „8 Ohm” oraz „Do Mi No”. Warto pamiętać także o debiutanckim krążku „Studio Pustki” i wielu składankach, na których gościła muzyka Pustek. Single grupy „Doskonałe popołudnie”, „Telefon do przyjaciela” i „Wszystko jest nieczytelne” robiły furorę w radiowej Trójce. Grupa po roszadach w składzie wydała kolejny album „Koniec kryzysu”. Krążek zebrał świetne recenzje – niektórzy dziennikarze okrzyknęli wydawnictwo Polską Płytą 2008 Roku. Minione miesiące to kolejny album Pustek: „Kalambury” z przebojem „Nieodwaga” (z gościnnym udziałem Artura Rojka) na czele.

Pustki grały na wszystkich dużych polskich festiwalach, od OFF , przez Węgorzewo, po Openera. Niedawno reprezentowały Polskę na ogromnym, amerykańskim SXSW Festival! Zespół skomponował muzykę do kilku filmów i spektakli, grał w radiowej Trójce i innych rozgłośniach, ma za sobą ponad 250 występów.

 

Po trzech latach przerwy, w marcu 2014 ukazała się nowa, studyjna płyta Pustek „Safari”. Przy nagraniach kapela współpracowała z trzema producentami, co zaowocowało oryginalna mieszanką brzmień. Jak mówią sami artyści: „Nowa płyta to zawsze wyzwanie, szczególnie dla takiego zespołu jak my, który nie lubi się powtarzać. Jak zwykle chcieliśmy, żeby album był inny niż wszystkie poprzednie. Tyle rzeczy wydarzyło się w międzyczasie, tyle koncertów zagraliśmy, tyle zmieniło się w życiu każdego z nas: rodziny, macierzyństwo, więc zmiany nastąpiły naturalnie. Postanowiliśmy mocniej niż kiedykolwiek postawić na piosenki, siłę melodii i tekstu. Chcieliśmy też grać w inny sposób, inaczej podejść do instrumentów i więcej pracy włożyć w produkcję płyty. Nie mogliśmy zdecydować się na producenta, więc album miksowaliśmy z trzema różnymi osobami.” Album współprodukowali: Eddie Stevens (Moloko, Roisin Murphy, Zero 7), Adam Toczko (Kult, Pogodno) oraz Bartek Dziedzic (Brodka). Płytę promował świetny utwór „Tyle z życia”.

www.facebook.com/pustki

www.youtube.com/pustkimusic

www.pustki.pl

 

Teddy Jr. & The Undertakers

 

To świetny holenderski songwriter. Koncertując przemierzył pół Europy. Grał m.in. w Holandii, Francji, Belgii, Polsce i w Niemczech. W swoim międzynarodowym zespole, który stworzył w Krakowie, łączy folkowe brzmienia z energią grunge’u lat 90-tych. Podczas jego koncertu będzie energia, będą dobre melodie, dobre teksty. Będzie też niezły wokal! Zespół jesienią wyda nowy album. Podczas koncerty na Niepokornych Teddy Jr. & The Undertakers będą promować tę nową płytę!

www.facebook.com/teddyjrmusic

 

Jóga

 

To autorska wizja muzyki podbita wysokim stężeniem emocji. Nastoletni duet ze Śląska poszukuje swojej drogi na obszarze nowych brzmień, co przekłada się na chwytające za serce piosenki. Akustyczna gitara połączona z elektronicznymi eksperymentami nadaje niepokojący ton dźwiękom z innej planety. Kosmiczność Jógi (nazwa zespołu pochodzi od piosenki Bjork) wymyka się opisom i szufladkom. Niektórzy porównują ich do King Krule, inni widzą w nich następców King Of Conveniance, ale porównania te pokazują tylko część ich muzyki. Rafał Skowroński (wokal, elektronika) i Kamil Łukasiuk (gitara) stawiają na szczerość przekazu i trans. Wokal Rafała ma w sobie soulową surowość i amerykański luz. Gitara Kamila błądzi pomiędzy ciszą, a zadumą, ale jej brzmienie jest wyraziste.

www.facebook.com/jogamusic

 

Jarosław Klamka (fotografia)

Artysta zaprezentuje wystawę „Disorder”. Jej tytuł odnosi się nie tyle do samych obrazów, ale do sposobu obserwacji otoczenia: bez zatrzymywania wzroku w jednym punkcie, w ciągłym ruchu, przez co widziane obrazy zaczynają się nakładać na siebie, przenikać, zakłócać się nawzajem.

Wszystkie zdjęcia powstały przy użyciu funkcji multiekspozycji w aparacie, bez późniejszego nakładania zdjęć.

Kilka zdań o Jarku: „Od kilku lat nie ruszam się z domu bez aparatu.” - to Jego słowa. Posiadacz dyplomu w Pracowni Działań Multimedialnych na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Łodzianin z wyboru – od ponad 6 lat. Zainteresowania fotograficzne: fotografia uliczna, architektura, krajobraz. Idole fotograficzni: Henri Cartier-Bresson, Alex Webb, Nils Jorgensen, Chris Kovacs, Kuki Walsch i Vivian Maier.

Jego wystawa powstała przy wsparciu fundacji Via Art.

www.facebook.com/JaroslawKlamka.fotoblog


 

Niepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy wyjątkowe. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innym – z całej Polski… i świata. W ramach cyklu, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Impreza odbywa się od października 2007 roku. Na Niepokornych grali m.in. Lao Che, Voo Voo, Indigo Tree, The Car Is On Fire, Chłopcy Kontra Basia, DagaDana, Halla Nordfjord (Islandia), CeZik & KlejNuty, Lech Janerka, Świetliki, Myrra Ros (Islandia), Pustki, Dick4Dick, Żywiołak, Czesław Śpiewa, Pustki i Kapela Ze Wsi Warszawa. Producentami imprezy są Edyta Pogwizd i Marzena Przybyła reprezentujące klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz, który przedstawia artystów.

Sprawdź też: www.borowkamusic.pl oraz www.klubzaczek.pl

 

Bilety (do nabycia w Żaczku i przez Internet):

Studenci:

10 zł – w przedsprzedaży / 15 zł – w dniu koncertu

Niestudenci

15 zł – w przedsprzedaży / 20 zł – w dniu koncertu

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 pazdziernika 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca