Muzyka

Wielki finał AVANT ART FESTIVAL na Dworcu Świebodzkim

Już 17 i 18 października na Dworcu Świebodzkim wystąpią wybitni przedstawiciele muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. Na finał AVANT ART FESTIVAL zagrają m.in. Forest Swords, Dean Blunt oraz artyści sceny muzycznej ze Szwajcarii, w tym Dimlite. Odbędzie się także performance Marie-Caroline Hominal -  jednej z najważniejszych szwajcarskich tancerek ostatnich lat.

 

Jednym z najciekawszych wydarzeń 7. Avant Art Festival będzie prezentacja artystów skupionych wokół festiwalu sztuki współczesnej Les Urbaines z Lozanny, a także długo wyczekiwanych Forest Swords, Deana Blunta, The Nest i Franza Treichlera aka Dj Salaud.

Dimlite, producent Dimitri Grimm,  stawiany jest w jednym rzędzie z takimi sławami jak Gaslamp Killer, Deadelus, Flying Lotus czy Hudson Mo.  AVE EVA to najnowsza inkarnacja Gabriela Ghebrezghi, muzyka i producenta znanego między innymi z projektu Oha Aho. To muzyka intymna, osobista, pozbawiona megalomanii, emocjonalna, skoncentrowana na zmysłowości.  Niezwykle ciekawym i oryginalnym wydarzeniem będzie performance Marie-Caroline Hominal, znanej jako MCH, MadMoiselle MCH, Berries czy Fly Girl, urodzonej we Francji, szwajcarskiej tancerki i performerki. Podczas Avant Art Festival zaprezentuje swój nowy performance zatytułowany Silver, w którym śpiew, muzyka, światło i ruch współgrają ze sobą i razem tworzą szczególny, żywy obiekt.  Syndrome WPW zaatakuje publiczność wieloma źródłami dźwięków, epatując nieskrępowaną radością życia, by na finał zamienić scenę w zdewastowaną ruinę. Z kolei członkowie kolektywu Unleashed Ethernalhood pomieszają grime, UK garage, love, trap, bass, twerk, avant R&B i wszystkie inne gatunki nowoczesnej muzyki cyfrowej. To gwarancja doskonałości właściwa szwajcarskim zegarkom.

 

Sobota, 18 października, stanie pod znakiem występów jednych z najbardziej nietuzinkowych artystów muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. Usłyszymy Forest Swords - projekt pochodzącego z Liverpoolu młodego muzyka Matthew Barnesa, którego debiut z 2010 roku, zatytułowany Dagger Paths, został okrzyknięty objawieniem. W jego utworach da się odnaleźć dźwiękową klaustrofobię znaną z kompozycji Massive Attack, głębokie duby z tradycji King Tubby'ego i nostalgię Buriala. Z kolei Dean Blunt zaprezentuje muzykę hipnotyczną, chwilami transową, nostalgiczną, nawiązującą do estetyki trip- i hip hopu, zmutowanego R&B, ale i niektórych produkcji Davida Sylviana. Tego wieczoru na scenie Dworca Świebodzkiego usłyszymy również pełną psychodelicznych i halucynacyjnych własności muzykę niemieckiej formacji The Nest oraz Franza Treichlera – lidera The Young Gods, tym razem jako DJa SALAUD.

 

AVANT ART FESTIVAL na dworcu Wrocław Świebodzki to kolejne wydarzenie kulturalne po Świebodzkim Targu Kultury mające na celu ożywienie przestrzeni dworca i przywrócenie go mieszkańcom Wrocławia, nie tylko podczas niedzielnego targowiska, ale również w tygodniu.  Polskie Koleje Państwowe S.A. są partnerem tego wydarzenia.

 

Na wydarzenia odbywające się na Dworcu Świebodzkim obowiązuje bilet łączony uprawniający do wejścia na wszystkie koncerty w danym dniu:

wydarzenia 17 października: w cenie 10 pln (przedsprzedaż) / 15 pln (w dniu koncertu)

wydarzenia 18 października: w cenie 25 pln (przedsprzedaż) / 30 pln (w dniu koncertu)

 

Sprzedaż biletów i karnetów muzycznych przez www.biletin.pl / www.ticketpro.pl oraz na Dworcu Świebodzkim przed koncertem.

 

Więcej informacji na www.avantart.pl

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 pazdziernika 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca